PoradyLajfhakiSprawdź, czy twój pasek do spodni też ma ukrytą funkcję. Jest praktyczna i wiele ułatwia!

Sprawdź, czy twój pasek do spodni też ma ukrytą funkcję. Jest praktyczna i wiele ułatwia!

jak skrócić pasek do spodni, fot. Genialne
jak skrócić pasek do spodni, fot. Genialne
23.06.2023 18:34

Dodatek ten potrzebny jest w każdej szafie. Bardzo często wykańcza stylizację lub ma zastosowanie tylko praktyczne. Sprawdź, jak ukryta funkcja w pasku do spodni sprawi, że szybko go skrócisz.

Większość osób lubi inwestować w designerskie buty, torebki i paski, które będą pełnić funkcję głównie ozdobną. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów, kolorów, a nawet logowanych pasków do spodni. Przy ich wyborze kierujemy się najczęściej wyglądem, a nie rozmiarem, przez co zdarza się kupić za długi lub za krótki pasek.

Jak skrócić pasek?

Najczęściej robimy w nim dodatkową dziurkę, która przy tych fabrycznych wygląda po prostu nieestetycznie. Dodatkowo wymaga to dużego kombinowania i użycia wiertarki lub rozgrzanego gwoździa, co niszczy materiał paska. Jednak nie trzeba się na próżno męczyć, ponieważ większość pasków ma ukrytą funkcję skracania go. Wszystko, co będzie potrzebne, to: śrubokręt oraz nożyczki lub ostry nóż. Na początku należy się zmierzyć, aby wiedzieć, o ile trzeba skrócić pasek. Najlepiej zaznaczyć to miejsce mazakiem, a następnie odkręcić śrubę po lewej stronie paska tam, gdzie znajduje się klamra. Wtedy pora na odcięcie zbędnego fragmentu materiału. Następnie sprawdź, gdzie powinien znaleźć się nowy otwór. Na sam koniec pozostaje tylko skręcić klamrę z paskiem tak, aby śruba nie była widoczna na górze.

Jak dobrać odpowiednią długość?

  • Pasek należy mierzyć w miejscu, w którym chcemy go nosić — najczęściej w pasie lub nieco niżej. Do tego najlepiej użyć miarki krawieckiej.
  • Ważne jest, aby po wewnętrznej stronie paska sprawdzić jego rozmiar, który jest mierzony od klamry do środkowej dziurki.
  • Wykonaj działanie matematyczne, w którym ustalisz, o ile należy skrócić pasek. Odejmij długość swojego obwodu od całkowitej długości paska. Jeśli obwód wynosi 90 cm, a długość paska to 105 cm, to musisz skrócić go o 15 cm.
Businessman putting on a belt, fashion and clothing concept,groom getting ready in the morning before ceremony
Businessman putting on a belt, fashion and clothing concept,groom getting ready in the morning before ceremony

Co zamiast paska do spodni?

Mężczyźni mogą używać szelek do spodni, które dodają szyku i elegancji. Kobiety natomiast mają ogromne pole do popisu, ponieważ za pomocą wciągniętych w szlufki apaszek mogą wyczarować kreatywną stylizację.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także