PoradyLajfhakiSpray odstraszający koty zrobisz w 2 minuty. Nie pojawią się w ogródku!

Spray odstraszający koty zrobisz w 2 minuty. Nie pojawią się w ogródku!

Jak pozbyć się kotów z ogrodu? fot. Getty Images
Jak pozbyć się kotów z ogrodu? fot. Getty Images
20.03.2023 15:00

Koty to ciekawe zwierzęta, które chodzą swoimi drogami. Zdarza się, że bezdomnym kotom szczególnie po drodze jest nasz ogródek. Niestety nie jest to dla nas przyjemne. Nie raz potrafią one zostawić brzydko pachnącą niespodziankę. Trawnik, rabaty kwiatowe, sadzonki warzyw są na to najbardziej narażone. Mamy kilka patentów na to, jak pozbyć się kotów z ogrodu.

Kiedy kot składa Ci wizytę w ogrodzie...

Bezdomne koty na terenach działkowych lub w przydomowych ogrodach to częste zjawisko. Nieposiadające domu zwierzaki szukają schronienia i pożywienia. Wielu działkowców dokarmia koty, dlatego wiedzą one, do kogo się udać, a kogo omijać szerokim łukiem. Chociaż wydają nam się słodkimi zwierzakami, bezdomne koty roznoszą choroby. Dlatego lepiej, aby nie krzątały się blisko rabatek kwiatowych czy warzyw, szczególnie że zostawiają po sobie nieprzyjemne niespodzianki. Raczej taki  "nawóz" nie jest pożądany. Warto wiedzieć, jak pozbyć się tych nieproszonych gości, bez wyrządzania im krzywdy. Mamy na to praktyczne rady!

Dzięki nim ciężka praca i piękna wizja ogrodu nie pójdą na marne. Są to skuteczne i bezpieczne sposoby na to, aby pozbyć się bezpańskich kotów z ogrodu. Wcale nie trzeba stosować agresywnych metod. Znamy bardziej bezpieczne rozwiązania.

jak pozbyć się bezdomnych kotów z ogrodu
jak pozbyć się bezdomnych kotów z ogrodu

Co zrobić, jeśli kot załatwia się w rabatkach?

Bezdomne koty nie lubią niektórych zapachów roślin. Jeśli posadzisz je w ogrodzie, problem z ich wizytami zniknie. Do tych kwiatów należą, m.in.:

 • mięta,
 • lawenda,
 • tymianek cytrynowy,
 • nagietek,
 • kolczaste róże,
 • coleus canina (tę roślinę nazywa się wręcz odstraszaczem kotów)
jak pozbyć się bezdomnych kotów z ogrodu, fot. Freepik.com
jak pozbyć się bezdomnych kotów z ogrodu, fot. Freepik.com

Domowy preparat odstraszający koty

Polecamy też spray na koty, do jego wykonania potrzeba:

 • jednej łyżeczki pieprzu cayenne,
 • łyżeczki cynamonu,
 • pojedynczej łyżeczki musztardy,
 • zmiażdżonego ząbku czosnku,
 • 3 kropli cytrynowego olejku eterycznego,
 • wody

Umieść pieprz cayenne, cynamon i musztardę w butelce ze spryskiwaczem, a następnie dodaj ząbek czosnku i olejek eteryczny. Wstrząśnij mocno butelką i uzupełnij miksturę wodą. Domowy spray na koty skutecznie je odstraszy z Twojego ogrodu. Spryskaj nim miejsca przy samym ogrodzeniu, aby te zwierzęta w ogóle nie zbliżały się do granicy działki. Sprayu użyj też tam, gdzie widujesz je na swojej posesji. Możesz też polać koty z zaskoczenia wodą za każdym razem, jak zobaczysz je na swoich rabatkach. Koty nie lubią wody, dlatego to też je odstraszy.

Jak zrobić nawóz ze skórki banana? Jest naturalny, tani i świetnie ożywia rośliny doniczkowe

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także