PoradySprzątanie7 rzeczy, które w trakcie sprzątania stają się coraz brudniejsze

7 rzeczy, które w trakcie sprzątania stają się coraz brudniejsze

7 rzeczy, które w trakcie sprzątania stają się coraz brudniejsze
Katarzyna

07.02.2020 13:53, aktual.: 07.02.2020 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wysprzątać calusieńkie mieszkania, po czym okazuje się, że wcale nie jest ono czystsze niż wcześniej? Masz poczucie, że zmarnowałaś mnóstwo czasu i teraz musisz posprzątać od początku, ale nie masz ani czasu ani siły, a co gorsza OCHOTY!

Problem polega na tym, że sprzątając niektóre miejsca sprawiasz, że nie stają się one czystsze, lecz brudniejsze

Jeśli taka sytuacja miała miejsce, musisz wiedzieć że prawdopodobnie popełniasz kilka błędów, na które musisz uważać. A oto one.

Używasz tego samego ręcznika do wycierania naczyń, blatów i rąk

Jeśli używasz tych samych ręczników do suszenia naczyń, czyszczenia blatów i wycierania dłoni, to tylko rozprzestrzeniasz zarazki i śmieci. Ręcznik zbiera okruchy, tłuszcz, resztki jedzenia oraz kurz, który pozostał na ladzie i przenosi się na dłonie, a także dopiero co umyte naczynia. Lepiej do tych czynności używać osobnych ręczników, a do ścierania blatów użyć tych papierowych. Pamiętaj, że ręczniki materiałowe warto prać co tydzień.

Używasz mopa do czyszczenia podłóg

Używanie mopów do czyszczenia podłóg może wydawać się dobrym pomysłem, ale w niektórych przypadkach mogą one po prostu sprawić, że podłogi będą jeszcze brudniejsze niż przed ich czyszczeniem. Mop przesuwa brud po podłodze zamiast go zbiera i usuwać. Przed myciem podłóg upewnij się, że używasz odpowiednich środków do podłóg (paneli, płytek).

Sprzątasz podłogi zanim posprzątasz resztę mebli

To jedna z największych pomyłek jaką można popełnić podczas sprzątania. Ta czynność sprawi, że Twój dom będzie jeszcze brudniejszy niż myślisz. Pamiętaj, żeby najpierw zacząć usuwanie kurzu i brudu z najwyższego miejsca tj. lamp, szafek i blatów, a dopiero później przejść do czyszczenia podłóg.

Nie sprzątasz zlewu

Mycie naczyń jest bardzo ważne, ale bardzo często zapominamy o wyczyszczeniu zlewu. zamiast tego koncentrują się na brudnych naczyniach w zlewie. Po umyciu naczyń warto wyczyścić zlew płynem do mycia naczyń lub specjalnym środkiem czyszczącym powierzchnie umywalki. Zwróć uwagę na tłuste i ciemne zabrudzenia oraz wyrzuć zalegające resztki jedzenia z sitka.

Szorujesz dywan aby wyczyścić go z plam

Plamy na dywanie czy wykładzinie mogą poważnie zdenerwować, ale szorowanie ich przyniesie odwrotny efekt niż zamierzałaś. Plamy mogą wsiąknąć głębiej we włókno i zamiast zmyć plamę tylko ją rozniesiesz. Zamiast tego lepiej użyj ręczników papierowych, wciskając je dłonią w wilgotną powierzchnię dywanu.

Używasz jednej gąbki do czyszczenia kilku pomieszczeń na raz

Jeśli używasz tej samej szmatki lub gąbki do posprzątania każdej przestrzeni w domu, możesz roznosić brud, kurz i zarazki z jednego pokoju do drugiego. Lepiej wyczyścić jedno pomieszczenie, następnie przepłukać gąbkę (lub wymienić na inną) i wtedy zacząć sprzątanie następnego pokoju.

Stosujesz środki w sprayu bezpośrednio na powierzchnię brudnych rzeczy

Bezpośrednie natryskiwanie mebli i powierzchni może spowodować powstanie oleistej plamy, która zwabi jeszcze większość ilość kurzu. Lepiej unikać rozpylania produktów od razu na powierzchnię i nanosić ją na szmatkę, a dopiero później na obszar, który chcesz wysprzątać.

Zdarzyło Ci się popełnić któryś z tych błędów?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także