PoradyLajfhaki13 zaskakujących sposobów jak sprawić, by stare rzeczy wyglądały jak nowe

13 zaskakujących sposobów jak sprawić, by stare rzeczy wyglądały jak nowe

13 zaskakujących sposobów jak sprawić, by stare rzeczy wyglądały jak nowe
Katarzyna
09.10.2020 08:28, aktualizacja: 09.10.2020 09:42

Uwielbiam nowe rzeczy! Nieważne czy kupuję nowe spodnie czy jest to drewniana deska do krojenia - nowy nabytek zawsze poprawia mi humor. Niestety, z czasem wszystkie przedmioty zużywają się i starzeją, przez co nie wyglądają już tak ładnie jak kiedyś. Na szczęście, dzięki sekretnym trikom, można przywrócić dawny wygląd codziennym przedmiotom. Oto 13 z nich!

#1 Spody garnków i patelni

Obraz

Jeśli chcesz przywrócić im dawny blask wystarczy, że użyjesz sody oczyszczonej oraz octu. Włóż garnek do zlewu i potraktuj jego spód sodą oczyszczoną. Rozprowadź ją po całej powierzchni, a następnie dodaj ocet. Po kilku minutach wyszoruj spód garnka gąbką lub czyścikiem do naczyń

#2 Deska do krojenia

Obraz

Wyczyść deskę do krojenia gąbką nasączoną miksturą z cytryny i soli. Plastikowe deski będą wyglądały jak nowe! Z kolei jeśli chcesz odświeżyć wygląd drewnianej deski weź połówkę cytryny i posyp ją solą i pocieraj deskę, rysując małe kółeczka. Najlepiej jeśli wcześniej wyciśniesz z cytryny trochę soku. Następnie spłucz miksturę ciepłą wodą.

#3 Porysowane talerze

Obraz

Porysowane talerze z łatwością wyczyścisz, używając specjalnych środków do polerowania porcelany.

#4 Plamy na dywanie

Obraz

Plamy z dywanu mogą być trudne do usunięcia, ale dzięki tej specjalnej miksturze szybko się ich pozbędziesz. Zmieszaj jedną część octu z dwoma części wody. Wymieszaj obydwa składniki w butelce ze sprayem, spryskaj plamę a następnie przykryj ją wilgotną szmatką. Teraz włącz żelazko i ustaw je w tryb pary. Przytrzymaj ją nad plamą przez 30 sekund. Ten sposób powinien sprawić, że plamy znikną.

#5 Blacha do pieczenia

Jeśli Twoje tacki są brudne od spalonego tłuszczu, nałóż specjalnie stworzoną pastę ze zwykłej sody oraz wody utlenionej. Następnie rozłóż pastę na blasze do pieczenia i pozostaw na około 30 minut. Na koniec spłucz wodą.

#6 Żeliwna patelnia

Obraz

Weź środek dezynfekujący, gumowe rękawiczki, worki na śmieci i biały ocet. Rozprowadź grubą warstwę środka dezynfekującego na patelnię, takie naczynie umieść w worku na śmieci i mocno zawiąż (upewnij się, że środek nie wyschnie). Pozostaw patelnię na 1-2 dni, dopiero po tym czasie spłucz środek dezynfekujący, a następnie powtórz czynność - tym razem pozostaw patelnię na 1 dzień. Po tym czasie zmyj brud gorącą wodą i namocz patelnię w mieszaninie ciepłej wody oraz octu w proporcjach 1:1. Pozostaw miksturę na godzinę, a następnie wyszoruj powierzchnię za pomocą ścierki. Poczekaj jak patelnia wyschnie. Na godzinę włóż ją do rozgrzanego do 250 ° C piekarnika. Po wyciągnięciu ostrożnie nałóż na patelnię warstwę oliwy z oliwek. Gorąca patelnia pochłonie wymaganą ilość oleju, a pozostałą część możesz wytrzeć suchą ściereczką. Jeszcze raz umieść patelnię w piekarniku - tym razem do góry dnem. Po 15 minutach wyciągnij ją i wytrzyj szmatką. Powtórz proces z piekarnikiem 2-3 razy.

#7 Białe trampki

Obraz

Z dnia na dzień temperatura staje się coraz wyższa dlatego warto zadbać o swoje białe trampki. Stwórz miksturę stworzoną z 1 łyżeczki płynu do naczyń, 3 łyżeczek wody utlenionej oraz 2 łyżeczek sody oczyszczonej. Umyj nimi trampki, a następnie upierz w pralce.

#8 Płytki i fugi

Obraz

Wyczyść łazienkę dzięki mieszance stworzonej z jednej części wody i jednej części wybielacza. W trakcie sprzątania oraz po, pamiętaj o otwarciu okna.

#9 Skórzane meble

Obraz

Za pomocą wacika wetrzyj w zadrapania oliwę z oliwek lub oliwkę dla dzieci. Pozostaw do wyschnięcia przez około godzinę. Jeśli rysa dalej jest widoczna, powtórz czynność.

#10 Meble z tapicerką z mikrofibry

Obraz

Takie meble wymagają specjalnego czyszczenia. Użyj białej gąbki oraz alkoholu, aby pozbyć się plam. Zwilż plamę gąbką nasączoną alkoholem i pozostaw do wyschnięcia, a następnie dokładnie wyczyść miejsce za pomocą szczotki.

#11 Skórzane torebki

Obraz

Możesz wyczyścić je wilgotnymi chusteczkami lub połówką ziemniaka.

#12 Szczoteczka do zębów

Jeśli chcesz ożywić swoją starą szczoteczkę do zębów, wystarczy, że zalejesz jej ząbki gorącą wodą nad miską. Następnie włóż szczotkę do miski i zamieszaj wodę szczoteczką.

#13 Ręczniki

Obraz

Aby przywrócić "puszystość" ręczników, wilgotne ręczniki opłucz w słonej wodzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także