DomStereotypy dotyczące wnętrz, o których natychmiast musisz zapomnieć

Stereotypy dotyczące wnętrz, o których natychmiast musisz zapomnieć

Stereotypy dotyczące wnętrz, o których natychmiast musisz zapomnieć
Katarzyna
09.04.2020 10:39, aktualizacja: 10.04.2020 11:14

Urządzając wnętrze pewnie najłatwiej jest Ci wybrać wszystkie meble z jednej kolekcji. W końcu krzesła, stół i komoda z pewnością będą do siebie pasować! Działanie według zasad jest proste, ale istnieją pewne zasady oraz stereotypy, które warto złamać! Oto stereotypy dotyczące wnętrz, o których natychmiast musisz zapomnieć!

#1 Meble do sypialni

pinterest.com
pinterest.com

W sypialni chcesz czuć się przytulnie i spokojnie, a to oznacza że chcesz stworzyć z tego pomieszczenia przytulne gniazdko. Nie musi to oznaczać, ze potrzebujesz tutaj ogromnej ilości mebli i dodatków - czasami mniej znaczy więcej. Dlatego też meblując sypialne, zdecyduj się na wybór tylko tych dodatków, które stworzą przytulną atmosferę. Czasami zamiast drogich szafek nocnych może lepiej postawić na drewniane skrzynki?

#2 Białe ściany

pinterest.com
pinterest.com

Kiedyś białe ściany kojarzyły się tylko z pustym mieszkaniem lub szpitalem, na szczęście to stwierdzenie już dawno odeszło w zapomnienie. Białe ściany mogą wyglądać naprawdę stylowo, najważniejszą zasadą jest jednak prawidłowe umieszczenie dodatków. Zbyt wiele białych akcentów sprawi, że pomieszczenie faktycznie wygląda bardzo sterylnie, z kolei ciemne zasłony i za duża ilość ciemnych dodatków przytłoczy pokój.

#3 Pasujące sofy i fotele

pinterest.com
pinterest.com

Wiele osób jest przyzwyczajonych do tego, że meble należy kupować tylko w zestawie tj. sofa i fotele powinny zawsze być takie same. Nie musisz jednak trzymać się tej zasady! Warto poszaleć i kupić różne fotele, które nie są z tego samego kompletu co sofa. Ważne, żeby były one podobne do czegoś innego w pomieszczeniu.

#4 Banalne płytki w łazience

pinterest.com
pinterest.com

Obecnie w sklepach jest ogromna ilość pięknych płytek łazienkowych, dlatego nie decyduj się na prostackie wzory czy zwykłe białe kafle. Zapomnij o ciemnych płytkach ze złotymi wzorami, postaw na jasne kafelki w marokańskim stylu!

#5 Krzesła z zestawu, które pasują do stołu

pinterest.com
pinterest.com

Kto powiedział, że Twoja jadalnia musi być nudna? Nie musisz mieć wszystkich krzeseł z tej samej serii. Zaszalej! Postaw na intensywne kolory i ciekawe wzory! Nie bój się eksperymentować.

#6 Meble wzdłuż ściany

pinterest.com
pinterest.com

Dużo ludzi lubi umieszczać meble wzdłuż ścian, ponieważ dzięki temu mają więcej wolnej przestrzeni. Cóż, to prawda, ale tej zasady możesz się trzymać gdy pomieszczenie jest małe. Jeśli pokój jest duży, warto złamać tę regułę i np. umieścić kanapę na środku pokoju.

#7 Duże meble z dużymi elementami

pinterest.com
pinterest.com

Duże podłokietniki i duże oparcia sofy nie są już popularne. Proste kształty i małe rozmiary są dziś bardziej na czasie. Wybierając meble, pamiętaj o jednej zasadzie: im mniejszy jest Twój pokój, tym mniejsze powinny być twoje fotele, sofa czy stół.

#8 Beton jest zbyt surowy

pinterest.com
pinterest.com

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie betonu w mieszkanie. Wygląda on na bardzo nowoczesny, chociaż swoją surowością może odstraszyć niejednego. Jego dużą zaletą jest to, że jest wodoodporny, dzięki czemu można go używać nawet w łazience.

#9 Duże firany

Obraz

Jeśli naprawdę chcesz, możesz łatwo obejść się bez firanek w swoim mieszkaniu. Duże firanki zbierają kurz i przysłaniają światło dzienne. Wiele pokoi będzie wyglądać znacznie lepiej bez ich obecności.

#10 Pokój dziecka musi być w określonym kolorze

Obraz

Pokój dziecka może być urządzony bez wybierania konkretnego pokoju tj. niebieski czy różowy. Naukowcy dowodzą, że pokój dziecka w brązowym, białym lub czarno-białym pokoju, znacznie lepiej się rozwija. Pokój można uatrakcyjnić zabawkami, plakatami i różnymi rysunkami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także