PoradyLajfhakiStorczyki będą kwitły jak szalone, jeśli zastosujesz koreańską pielęgnację

Storczyki będą kwitły jak szalone, jeśli zastosujesz koreańską pielęgnację

storczyki będą kwitły jak szalone, fot. genialne.pl
storczyki będą kwitły jak szalone, fot. genialne.pl
09.09.2023 18:37

Poznaj koreańską metodę pielęgnacji roślin, przez którą storczyki będą kwitły jak szalone! Pączków będzie dużo, a kiedy już się rozwiną, wytrzymają w takim stanie jeszcze przez kilka tygodni!

Storczyk, czyli inaczej orchidea to kwiat, który uwielbia świetliste stanowiska i umiarkowane podlewanie. Choć jego pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych, koreańska metoda może pomóc w ogarnięciu tego kapryśnika. Sprawdź jak się nim odpowiednio zaopiekować.

Storczyki mają swoje wymagania, które musisz spełnić

Obraz

Dzięki temu storczyki będą kwitły jak szalone!

Według Koreanek ta metoda nawożenia storczyka jest zdecydowanie najbardziej efektywna. Trzeba do niej kilku prostych składników: skorupki z dwóch jaj, łyżkę octu i odrobinę wody. Skorupki muszą być czyste i wysuszone, następnie mieli się je na gładki proszek. To doskonałe źródło wapnia i potasu, których często brakuje roślinom doniczkowym. Do skorupek dolewamy ocet i trochę wody, a następnie odstawiamy na minimum 30 minut. Po tym czasie przecedzamy całość przez gazę i rozcieńczamy z wodą i wstawiamy do niej storczyka na kilka minut, by pobrał tyle wody, ile potrzebuje. Kiedy nadmiar odcieknie, warto nasączyć wacik powstałą mieszanką i przetrzeć wszystkie liście. Dzięki temu na ich powierzchni powstanie bariera ochronna, która będzie odstraszać wszelkie szkodniki i choroby. Koreańska metoda pielęgnacji storczyków jest niezwykle skuteczna i warto ją przetestować na własnej roślinie. Gwarantujemy wysyp kwiatów na długie tygodnie!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także