PoradySuszenie prania zimą w domu może powodować pleśń. Moja babcia umiała temu zapobiec

Suszenie prania zimą w domu może powodować pleśń. Moja babcia umiała temu zapobiec

Suszenie prania zimą w domu może powodować pleśń. Moja babcia umiała temu zapobiec
Aleksandra

06.01.2023 19:15, aktual.: 12.01.2023 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Suszenie prania w domu nie jest zbyt dobrym pomysłem. Wszystko przez wilgoć, która w wyniku tego powstaje. Dlatego mam dziś dla was 6 sposobów, które pomogą temu zapobiec. Ciekawi?

W czasie zimy lepiej nie wypełniać całego bębna pralki. Kiedy prania jest mniej, w czasie wirowania lepiej "wychodzi" z niego wilgoć. Śmiało można powiedzieć, że takie pranie jest już prawie suche.

#2 Wrzuć do prania piłkę tenisową

Kiedy to zrobisz, piłka w bębnie pralki zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci w fałdach tkanin. Jeśli nie masz pod ręką piłeczki tenisowej, zawsze możesz użyć do tego celu zwiniętych skarpetek.

#3 Nie rozwieszaj prania gęsto

Kiedy rozwieszasz pranie, staraj się zachować między tkaninami odstępy tak, aby powietrze mogło pomiędzy nimi swobodnie krążyć. Kiedy wywiesisz pranie, otwórz też na chwilę okna, nawet jeśli jest zimno. Ciepłe powietrze zadziała jak gąbka - pochłonie wilgoć, następnie "wyprowadzi" ją na zewnątrz.

#4 Na zewnątrz

Pamiętaj o tym, że nawet jeśli jest zimno, to dopóki nie pada deszcz, zawsze lepiej jest suszyć pranie na zewnątrz. Wiatr doskonale osusza pranie, które dzięki niemu pachnie świeżością.

To kuszące i szybkie rozwiązanie, ale czy dobre? Wilgotność powietrza wokół kaloryfera bardzo szybko rośnie. Niestety, wilgoć gromadzi się wówczas we wszystkich szczelinach i nawet najmniejszych pęknięciach.

Pisałam Wam ostatnio cały artykuł o suszeniu prania w czasie mrozu. To naprawdę skuteczne, a zapach tkanin po czymś takim nie ma sobie równych... Więcej przeczytacie tu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także