Ukryta funkcja szczotki do toalety. Dzięki niej wyczyści muszlę dużo lepiej
Szczotka do toalety ma pewną sprytną funkcję, z której mało kto korzysta. A szkoda, bo w sprytny sposób może Ci dodatkowo pomóc w utrzymaniu czystości muszli. Wszystko czego potrzebujesz, to odrobina detergentu i sama szczotka. Jesteś ciekaw o co chodzi?
16.02.2023 21:38
Jeśli tak zrobisz, szczotka do toalety wyczyści muszlę dużo lepiej
Jak zapewne wiesz, szczotka do toalety składa się z samej szczotki i trzonka, za pomocą którego ją trzymasz. W większości przypadków trzonek można bardzo łatwo odkręcić. I zdecydowanie warto to zrobić! Wszystko co musisz zrobić, to właśnie odkręcić ów trzonek i nalać do środka płynu, najlepiej takiego o świeżym zapachu lasu, czy cytrusów.
A następnie taką szczotką czyścisz muszlę tak jak zwykle. Zobaczysz jaki przyjemny efekt to przyniesie Twojej muszli!
Zawsze spuszczaj klapę w trakcie spłukiwania toalety
Przeciętny człowiek spłukuje toaletę pięć razy dziennie i, jak widać, większość z nas robi to źle. Przygotuj się na kilka twardych prawd o tym, dlaczego zawsze powinieneś pozostawiać pokrywę zamkniętą podczas spłukiwania. Kiedy pociągasz za dźwignię, oprócz zabrania do rur kanalizacyjnych wszelkich pozostawionych przez Ciebie spraw, Twoja toaleta wypuszcza w powietrze coś, co nazywa się fachowo „pióropuszem toaletowym”. Jest to w zasadzie aerozol wypełniony mikroskopijnymi bakteriami, w tym E. coli. Według licznych badań, zarazki emitowane w takiej chmurze mogą utrzymywać się w powietrzu nawet do sześciu godzin i rozpraszać się po całej łazience… w tym na szczoteczce do zębów, ręcznikach i produktach kosmetycznych.
To nie jest żart – przez to, że nie spuszczasz klapy podczas spłukiwania wody możesz sprawić, że Ty lub ktoś z Twoich najbliższych zarazi się jakąś chorobą w rodzaju np. grypy pandemicznej czy norowirusów.
Większe krople i aerozol prawdopodobnie nie podróżują bardzo daleko nad lub wokół toalety. Ale bardzo małe kropelki mogą pozostać zawieszone w powietrzu przez spory czas. Ponieważ woda w muszli klozetowej zawiera bakterie i inne mikroby z kału, moczu, a może nawet wymiocin, w kropelkach wody będzie ich trochę.
Każdy gram ludzkiego kału zawiera miliardy bakterii, a także wirusy, a nawet niektóre grzyby. Na szczęście dzisiejsza technologia toalet minimalizuje ilość oparów wystrzeliwanych w powietrze, podczas gdy klapa nie jest spuszczona. Ale nadal jest to coś, o czym warto być świadomym.