Porady10 lat byłam managerką hotelu. Gdy śpię w nowym miejscu kładę szklankę na klamkę

10 lat byłam managerką hotelu. Gdy śpię w nowym miejscu kładę szklankę na klamkę

10 lat byłam managerką hotelu. Gdy śpię w nowym miejscu kładę szklankę na klamkę
25.01.2023 14:00, aktualizacja: 25.01.2023 14:42

Podczas noclegu w hotelu również możesz paść ofiarą złodziei. Oni dobrze wiedzą, że podróżni mają ze sobą gotówkę, sprzęt elektroniczny oraz biżuterię. Jak poczuć się bezpiecznie w każdym obiekcie noclegowym? Pomoże szklanka na klamce w hotelu.

Nocując w hotelu możesz szybko przygotować swój własny system antywłamaniowy. Jest on niezawodny i bardzo szybko postawi Cię na równe nogi, kiedy ktoś nocą będzie chciał wtargnąć do Twojego pokoju.

Jak zrobić własny system alarmowy? Szklanka na klamce w hotelu

Najpierw nasuń na klamkę w drzwiach wejściowych jedną szklankę.

genialetricks.de
genialetricks.de

Następnie ustaw na niej kolejną szklankę. Zwykle dwie sztuki znajdują się na wyposażeniu pokoju hotelowego. System wczesnego ostrzegania przed złodziejami, gotowy!

genialetricks.de
genialetricks.de

Szklanka na klamce w hotelu

Kiedy włamywacz chwyci na klamkę z zewnątrz, to szklanki z hukiem spadną na podłogę. Hałas zbudzi Ciebie oraz wystraszy złodzieja, który z pewnością nie chciałby być nakryty w Twoim pokoju.

Inne triki, dzięki którym poczujesz się bezpiecznie w każdym hotelu

  • Jak rozpoznać weneckie lustro? Weź marker i narysuj dowolny kształt na lustrze. Jeżeli dostrzeżesz dwie linie (namalowaną i odbitą) to znak, że masz do czynienia ze zwykłym lustrem. Natomiast widoczna tylko jedna linia powinna Cię zaniepokoić. To sygnał, że w Twoim pokoju może znajdować się lustro weneckie.
  • W hotelu zawsze wybieraj pokoje mieszczące się między 2 a 4 piętrem. Złodziej będzie miał trudności, aby się do nich dostać z poziomu chodnika.
  • Przed wyjściem z pokoju dwa razy sprawdź czy zamknąłeś wszystkie okna, balkon oraz drzwi wejściowe.
  • Jeśli opuszczasz pokój, to na klamce wywieś zawieszkę "Nie przeszkadzać" i zostaw włączony telewizor lub radio. Dzięki temu stworzysz pozory, że w pokoju ktoś się jednak znajduje.
  • Dla bezpieczeństwa zaklej dziurkę w drzwiach lub wepchnij do niej kawałek papieru. To uniemożliwi niepowołanym osobom podglądanie Cię oraz obserwację wnętrza Twojego. pokoju.

Już wiesz do czego służy szklanka na klamce w hotelu. Przekonaj się teraz ile i kiedy należy dać napiwku na wakacjach w hotelu.

Zobacz super powakacyjne sposoby, które przydadzą się każdemu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także