NewsyOto ważny powód dla którego, hiszpańska szkoła wprowadziła zajęcia z obowiązków domowych

Oto ważny powód dla którego, hiszpańska szkoła wprowadziła zajęcia z obowiązków domowych

Oto ważny powód dla którego, hiszpańska szkoła wprowadziła zajęcia z obowiązków domowych
Katarzyna

10.07.2019 09:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Często słyszymy o równości płci i walczymy, aby wszystkich traktować jednakowo. Wygląda na to, że jednak częściej słyszymy o kobietach walczących o traktowanie ich na równi z mężczyznami, jednak pewna szkoła w Hiszpanii patrzy na to z zupełnie innego punktu. Czyżby nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na równe traktowanie mężczyzn w stosunku do kobiet?

W staromodnym podziale obowiązków rodzinnych, to kobieta zostaje w domu, aby zająć się sprzątaniem, gotowaniem i opieką nad dziećmi, zaś mężczyzna codziennie wybiera się do pracy. Obecnie jednak wiele kobiet również pracuje poza domem, a ich mężowie pomagają w obowiązkach domowych. Mimo to kobiety często nie czują wsparcia od swoich partnerów i decydują się na "pracę na dwa etaty" - jedną poza domem i drugą po powrocie z pracy.

freeik.com
freeik.com

Jak to możliwe, że kobiety czują się w ten sposób? Być może przez to, że wielu facetów nie potrafi dobrze obsłużyć pralki czy wyprasować ubrań. Tylko pomyśl - to głównie dziewczynki pomagają babciom i mamom, uczą się jak przyszyć guzik czy wyprasować spódnice. Oczywiście zdarzają się wyjątki i niektórzy chłopcy także uczą się tych rzeczy i to jest bardzo dobre, ponieważ dzięki temu w przyszłości poradzą sobie z każdym wyzwaniem! Jednak przyznaj szczerze, większość facetów uczy się obowiązków domowych gdy wyjedzie na studia - jeśli zdecyduje się na naukę w innym mieście.

W innym przypadku zdarza się, że chłopcy nie uczą się jak zrobić pranie, wymienić pościel czy przygotować posiłek. Dlatego też hiszpańska szkoła Montecastelo dodała do harmonogramu zajęć, ćwiczenia z domowych obowiązków. Podczas tych lekcji chłopcy uczą się gotowania, szycia oraz domowych napraw.

facebook.com
facebook.com

Koordynator programu, Gabriel Bravo, powiedział lokalnej gazecie:

To bardzo przydatne i ważne dla naszych uczniów, aby uczyli się podejmowania obowiązków domowych i formowania rodziny, w której od początku ustala się, że dom jest dla dwójki osób, bez względu na to kto zmywa naczynia, prasuje czy sprząta. Te zajęcia pozwolą chłopcom w późniejszym czasie nie bać się domowych obowiązków i poniżenia z racji braku umiejętności tych podstawowych czynności, które każdy z nas powinien umieć.
facebook.com
facebook.com

Wielu młodych mężczyzn wahało się, czy nauczyć się takich zadań, jak szycie i prasowanie, ale kiedy zdecydowali się na lekcje, zrozumieli, że te ćwiczenia wcale nie są takie trudne. Okazało się, że dla wielu uczniów zajęcia były pierwszym miejscem, gdzie po raz pierwszy trzymali w rękach żelazko! Dla wszystkich było to bardzo pouczające i nieco zabawne doświadczenie.

facebook.com
facebook.com

Pamiętasz, gdy w szkole uczęszczałeś na podobne zajęcia? Jeszcze parę lat temu w szkołach uczono gotowania, szycia oraz sprzątania, lecz dzisiaj wiele szkół odchodzi od zajęć praktycznych, które pomogłyby przygotować dzieci do dorosłego życia.

Jak myślisz czy takie zajęcia powinny pojawić się znowu w szkole, czy to rodzice powinni uczyć swoje pociechy obowiązków domowych? Daj nam znać w komentarzu na Facebooku!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także