PoradySzybko usuniesz wszystkie rysy na ścianie po oparciu krzesła. Wystarczy jeden produkt

Szybko usuniesz wszystkie rysy na ścianie po oparciu krzesła. Wystarczy jeden produkt

rysy na ścianie po oparciu krzesła, fot. freepik
rysy na ścianie po oparciu krzesła, fot. freepik
Manuel

10.01.2023 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rysy na ścianie po oparciu krzesła to coś, co się po prostu przytrafia i zwykle trudno temu zapobiec. Można jednak je usunąć, tak aby przestały szpecić wnętrze danego pokoju.

Jak usunąć rysy na ścianie po oparciu krzesła?

Często ślady po krzesłach wydają się pojawiać w magiczny sposób. Mogą sprawić, że farba, tapeta i podłoga wyglądają po prostu brzydko. Na szczęście są one stosunkowo łatwe do usunięcia, o ile są świeże. Możesz to zrobić domowymi sposobami, m. in. przy użyciu sody oczyszczonej i płynu do mycia naczyń. Twoje ściany mogą być malowane, tapetowane lub wyłożone płytkami.

Sposoby czyszczenia, które Ci pokażemy najlepiej sprawdzają się na powierzchniach malowanych. A ostatni z nich na tapetach. Jeśli natomiast masz płytki, to raczej nie powinieneś mieć problemu z usunięciem tego rodzaju śladów z nich, tym czym zazwyczaj je czyścisz.

Zaczniemy od techniki, która jest najmniej inwazyjna i sprawdza się najlepiej w przypadku delikatnych plam, a potem przejdziemy do większych wyzwań.

Wilgotna ściereczka

Wiele świeżych śladów można usunąć po prostu pocierając je lekko wilgotną, miękką, białą szmatką. Zawsze najlepiej jest spróbować na małej powierzchni, aby nie uszkodzić farby. Po zanurzeniu ściereczki w wodzie należy wywrzeć lekki nacisk i po usunięciu śladu wypolerować miejsce suchą, białą ściereczką.

rysy na ścianie po oparciu krzesła, fot. freepik
rysy na ścianie po oparciu krzesła, fot. freepik

Płyn do mycia naczyń

Jeśli ślad nie zniknął, przejdź do następnego kroku. Wymieszaj pół łyżeczki płynu do mycia naczyń i dwie szklanki ciepłej wody. Użyj tej samej miękkiej ściereczki i wyszoruj plamę ponownie. Jeśli prawie zniknęła, ale nadal jest widoczna, posyp odrobinę sody oczyszczonej na szmatkę i szoruj ją ponownie. Gdy ślad zniknie, przetrzyj miejsce wilgotną szmatką zanurzoną w zwykłej wodzie i wytrzyj do sucha.

Użyj gąbki z melaminy do usunięcia rys

Ostatnią rzeczą do wypróbowania na malowanych powierzchniach jest gąbka do czyszczenia z melaminy. Zwilż magiczną gąbkę i wyciśnij wodę. Szoruj ślad z delikatnym, równomiernym naciskiem. Nie bądź nadgorliwy, bo zbierzesz trochę farby. Na koniec przetrzyj miejsce wilgotną szmatką.

Zachowaj szczególną ostrożność przy tapetach

Większość tapet nie wytrzymuje dobrze czyszczenia wodą, gąbka melaminowa może pozostawić dziury lub spowodować zanik kolorów. Dlatego w przypadku tapet najlepiej użyj gumki do ścierania, aby usunąć ślady. Nie poradzi sobie ona jednak z każda plamą, zwłaszcza taka, która na ścianie jest już dłużej.

Zobacz genialne triki z pralką, które ułatwiają życie. Sprawią, że pranie będzie dużo przyjemniejsza czynnością

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także