Ta roślina postawiona na wielkanocnym stole przynosi pecha! Zobacz, jak go odczarować
Przekonaj się, co zsyła pecha w Wielkanoc i koniecznie wyeliminuj to ze swojego stołu. Ten jeden symbol wiosny nie sprzyja szczęściu.
Wielkanoc ma wiele symboli. Podczas tego święta dekorujemy domy i stoły pisankami, barankami, kurczaczkami, a także kwiatami. Wszystko ma nawiązywać do odrodzenia i budzącej się po długiej zimie do życia przyrody. Jednak jest jedna wiosenna roślina, która jest w stanie zesłać nieszczęście, a króluje w wielu domach na święta...
Jaki kwiat przynosi pecha w Wielkanoc?
Okazuje się, że żonkile mogą być odpowiedzialne za falę nieszczęść. Winowajcą jest pojedynczy kwiat. Dlatego w czasie świąt nie wykorzystuj tylko jednego żonkila do ozdoby np. koszyczka. Dodatkowo nie kładź jednej rośliny przy talerzach gości czy nie wstawiaj go do małego wazonu. Osamotniony żonkil emanuje złą energią i może spowodować, że święta nie upłyną w ani rodzinnej, ani przyjaznej atmosferze.
Jak odczarować złą aurę żonkila?
Jeżeli bardzo lubisz te wiosenne kwiaty, to do ozdoby wykorzystaj kilka sztuk — nie jedną. Do wazonu włóż cały pęk żonkili. Podobnie sprawa ma się z ozdobieniem koszyczka. Wystarczy, że do tego celu przeznaczysz kilka sztuk tych żółciutkich kwiatków i będziesz wystrzegał się tego, aby wsunąć pomiędzy pisanki a baranka tylko jednego żonkila.
Co symbolizują żonkile?
Pomimo tego, że jeden żonkil może przynieść pecha podczas Wielkanocy, to już cały bukiet kwiatów ma bogatą i pozytywną symbolikę.
- Żonkile zsyłają radość, światło, promienie słoneczne.
- Są symbolem nadziei, odrodzenia.
- Mają przynosić bogactwo i zsyłać same pomyślne dni.
- Są znakiem powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. W związku z tym symbolizują pamięć o wszystkich jego uczestnikach.
- Mają przypominać o ludziach, którzy są w trudnej sytuacji życiowej i wszystkich cierpiących. Dodatkowo nie pozwalają zapomnieć o osobach, które potrzebują pomocy.
- Mocno wiążą się z nadejściem wiosny, a także odnową.
- Żonkil jest też kwiatem oznaczającym przebaczenie.
- W Chinach jest symbolem nowego roku, w Japonii uważa się go za pomyślny znak, a w krajach arabskich żonkile uchodziły za ważny afrodyzjak.