PoradyLajfhakiTa roślina to idealny prezent dla par. Ona wyzwala namiętność i pożądanie

Ta roślina to idealny prezent dla par. Ona wyzwala namiętność i pożądanie

dlaczego warto hodować bluszcz, fot. Getty Images
dlaczego warto hodować bluszcz, fot. Getty Images
11.07.2023 09:45

Sprawdź, dlaczego warto hodować bluszcz w swoim domu. On posiada wysoką odporność i rośnie w każdych warunkach. Dodatkowo jego uprawa jest mało wymagająca.

Czym jest bluszcz?

Bluszcz pospolity to inaczej Hedera Helix. Od wieków znany jest ze swych magicznych właściwości, ponieważ rozrasta się w górę i na dół, co symbolizuje związek nieba i ziemi. Często do jego cech charakterystycznych zaliczane są ozdobne plamki pojawiające się na liściach. Mają one różne kolory (od żółci po biel). Roślina ta zyskała sławę z racji przynoszenia swojemu właścicielowi szczęścia, bogactwa, a także dobrobytu. Jednak na tym nie kończą się jej właściwości.

Obraz

Dlaczego warto hodować bluszcz?

Dzięki tej roślinie zaprosisz do swojego życia miłości. Co więcej ma ona ochronne moce, a także sprzyja zwiększeniu płodności. Co więcej wpływa też na poprawę zdrowia u osób, które często chorowały lub przebyły jakieś urazy. Jeżeli sadzisz bluszcz w ogrodzie, to umieść go w cieniu, ale w pobliżu domu. Wówczas stworzy on barierę ochronną przed niepożądanymi gośćmi w życiu. Warto pozwolić bluszczowi na spokojny i długi wzrost, ponieważ proces ten dodatkowo wzmocni roślinę. Ciekawostką jest fakt, że bluszcz  pochłania smog i zanieczyszczenia, które gromadzą się w powietrzu w naszych czterech ścianach. Poza tym skutecznie usuwa promieniowanie elektromagnetyczne, czyli neutralizuje wysyłane do nas fale z wszelkich urządzeń elektronicznych.

Obraz

Bluszcz jako prezent

Bluszcz sprawdzi się również jako roślina doniczkowa do sypialni, ponieważ zachęci do wspólnego spędzania nocy. Dlatego stanowi trafiony prezent ślubny lub rocznicowy. Bluszcz wzmaga namiętność oraz pożądanie. Dodatkowo daje poczucie ochrony i bezpieczeństwa na wczesnym etapie związku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także