PoradyTa ukryta funkcja pistoletu na stacji paliw znacznie ułatwi Ci tankowanie

Ta ukryta funkcja pistoletu na stacji paliw znacznie ułatwi Ci tankowanie

ukryta funkcja pistoletu do tankowania, fot. Freepik
ukryta funkcja pistoletu do tankowania, fot. Freepik
05.02.2023 09:53

Ukryta funkcja pistoletu do tankowania pozwoli Ci jeszcze sprawniej wlać do baku paliwo. Przekonaj się, gdzie znajduje się pewien magiczny element.

Tankowanie paliwa dla niektórych osób to powód do frustracji. Wszystko za sprawą tego, że, aby uzupełnić cały bak, muszą cały czas trzymać pistolet od dystrybutora. Tymczasem istnieje pewna sztuczka, która wyratuje ich z tej opresji.;)

Jak bez wysiłku zatankować samochód?

Kiedy już sięgniesz po pistolet i włożysz jego końcówkę do wlewu paliwa, to koniecznie zrób jeszcze jedną prostą rzecz. Przy spuście uruchamiającym dopływ paliwa znajduje się mała blaszka przypominająca języczek. Jeżeli pociągniesz ją do siebie, to sprawisz, że zablokujesz pistolet. Dzięki temu nie będziesz musiał cały czas trzymać pistoletu, a paliwo samoczynnie napełni cały bak. To naprawdę duże ułatwienie.;)

ukryta funkcja pistoletu do tankowania, fot. Freepik
ukryta funkcja pistoletu do tankowania, fot. Freepik

Zasady bezpieczeństwa na stacji benzynowej

Podczas tankowania samochodu obcujemy z łatwopalnymi substancjami, więc należy wówczas przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

  • Najważniejszą zasadą jest to, że absolutnie nie wolno palić papierosów oraz wyrobów tytoniowych w pobliżu dystrybutorów. To w zasadzie powinno być sprawą oczywistą.
  • Kiedy już podjedziesz pod dystrybutor, to najpierw wyłącz silnik i zaciągnij hamulec ręczny.
  • Mało osób wie, że na stacjach nie wolno używać telefonów komórkowych. One wytwarzają ładunki elektrostatyczne, które po zetknięciu się z oparami benzyny mogą być groźne (czasami prowadzą do wybuchu).
ukryta funkcja pistoletu do tankowania, fot. Freepik
ukryta funkcja pistoletu do tankowania, fot. Freepik
  • Jeżeli czekasz na swoją kolej do dystrybutora, to nie podjeżdżaj zbyt blisko auta z przodu. Dzięki temu zawsze będziesz miał czas na reakcję w przypadku niespodziewanego zdarzenia.
  • Oczywiście wybierz odpowiedni rodzaj paliwa. Może to wydawać się zabawną radą, ale niektóre osoby w chwili roztargnienia potrafią wlać do baku np. ropę zamiast benzyny. ;)
  • Szczególną ostrożność zachowaj podczas tankowania gazu. Załóż wówczas jednorazowe rękawiczki i cały czas kontroluj napełnianie baku.
  • Staraj się nie rozlać paliwa obok dystrybutora.

Zimą niezbędnym wyposażeniem mojego auta są stare gazety

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także