NewsyTak ścielą łóżka w 5 gwiazdkowych hotelach. Jeden szczegół sprawia, ze lepiej się w nich śpisz

Tak ścielą łóżka w 5 gwiazdkowych hotelach. Jeden szczegół sprawia, ze lepiej się w nich śpisz

Hotelier Middle East/youtube
Hotelier Middle East/youtube

12.07.2022 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobrze zasłane łóżko pozwoli Ci porządnie się wsypać i będzie pięknie się prezentowało w sypialni. Jak to zrobić po mistrzowsku? Wystarczy przyjrzeć się pracy pokojowych z najlepszych hoteli na świecie. Poznaj hotelowy trik ze ścieleniem łóżka i poczuj się na własnym posłaniu jak król lub królowa. ;)

Perfekcyjnie przygotowane łóżko

Grand Plaza Movenpick Media City to pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany w Dubaju. Słynie z bardzo dobrej obsługi, a za jedną dobę zapłacisz ponad 400 zł. Ekspert z dziedziny sprzątania pokazał jak idealnie zasłać łóżko. Stosując się do jego wskazówek możesz z powodzeniem także zadbać o własne posłanie. A wszystko po to, aby osiągnąć całkowicie inny stopień komfortu. Nie jest to wcale trudne. Aby przenieść hotelowe standardy do własnej sypialni wystarczy tylko jeden szczegół. Kluczem do sukcesu. Są dwa prześcieradła.

Obraz

Hotelier Middle East/youtube[/caption]

Słanie łóżka na sposób hotelowy krok po kroku

Przed rozpoczęciem ścielenia łóżka wykonaj dwie proste czynności. Odsuń je od ściany i upewnij się, że będziesz miał do niego swobodny dostęp. Następnie bieliznę pościelową, kołdry, poduszki zgromadź w jednym miejscu. Upewnij się, że leżą w zasiągu Twoich dłoni i nie musisz ich szukać po całej sypialni.

Hotelier Middle East/youtube
Hotelier Middle East/youtube

Rozpocznij od założenia na cały materac prześcieradła. Dokładnie schowaj je pod materacem, aby nie wystawało i nie wysunęło się podczas spania (możesz też użyć prześcieradła z gumką). Później weź drugie prześcieradło i rozłóż je na łóżku. Powinno swobodnie wisieć. Natomiast od jednej strony zrób zakładki, które będą przypominały hotelowe standardy. Później oblecz kołdrę i połóż ją na łóżku. Zawiń jej górą część (wraz z prześcieradłem). Dzięki temu w upalne dni będziesz mógł swobodnie zrzucić kołdrę i spać tylko pod prześcieradłem. Na koniec oblecz poduszki i rozłóż je elegancko na łóżku. Posłanie w hotelowym stylu gotowe!

Obraz

Hotelier Middle East/youtube[/caption]

Już poznałeś hotelowy trik ze ścieleniem łóżka. Teraz poznaj inne hotelowe triki, które sprawią, że Twój wyjazd służbowy lub turystyczny będzie o wiele przyjemniejszy. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także