PoradyLajfhakiTak taniej wysuszysz pranie nie używając suszarki bębnowej i kaloryfera!

Tak taniej wysuszysz pranie nie używając suszarki bębnowej i kaloryfera!

Jak szybko wysuszyć pranie Fot. Freepik
Jak szybko wysuszyć pranie Fot. Freepik
19.09.2022 14:01, aktualizacja: 20.09.2022 08:48

Pogoda przestała nas rozpieszczać. Ostatnie dni pokazały, jak pesymistyczny może być wrzesień. Niska temperatura, zimny wiatr i deszcz – to bez wątpienia nie służy ani naszemu samopoczuciu, ani suszeniu prania w domu. Kiedy wystawienie prania na balkon czy przydomowy taras staje się niemożliwe, warto uzbroić się w przydatne triki. Przekonaj się, jak szybko wysuszyć pranie i to bez użycia suszarki bębnowej!

Jak szybko wysuszyć pranie?

Suszarka bębnowa zwykle zajmuje dużo miejsca. Do tego dochodzą wysokie rachunki za prąd. Zwykła suszarka rozkładana, im dłużej stoi, tym bardziej irytuje. Poza tym mokre rzeczy suszone w ciepłym pomieszczeniu sprawiają, że na ścianach może pojawić się wilgoć. To doskonałe warunki do rozwoju drobnoustrojów! Pierwszą oznaką ich obecności jest niezbyt przyjemny zapach prania.

Suszenie prania na kaloryferze to oczywiście świetny sposób na szybsze wysuszenie prania, ale w kwestii oszczędności na ogrzewaniu efekt jest odwrotny! Może to generować dużo większe kwoty, ponieważ zaburzona jest wtedy cyrkulacja ciepła.

Zadbaj i o swoje zdrowie i o stan Twoich ubrań i poznaj 5 sposobów na szybkie suszenie prania w domu!

Jak szybko wysuszyć pranie? Fot. Freepik.com
Jak szybko wysuszyć pranie? Fot. Freepik.com

Rozwieś pranie, po czym zakręć kaloryfery i otwórz okno na oścież. Wietrz przez 15 minut

Tkaniny świeżo wyciągnięte z pralki oddają bardzo dużo wilgoci, która dzięki wietrzeniu szybciej odparuje. Zniweluje to też intensywny zapach detergentów, których opary sprawiają, że w pomieszczeniu robi się duszno.

Włącz wirowanie na wyższych obrotach lub je powtórz

Dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru wilgoci już w pralce! Sprytne rozwiązanie to również wrzucenie razem z praniem do bębna kilku piłeczek tenisowych. Te, odbijając się we wnętrzu urządzenia podczas wirowania, usuną zawilgocenia z najtrudniej dostępnych miejsc, jak na przykład szwy, czy ściągacze.

Nie zapełniaj ubraniami całego bębna

Dobrym wyjściem będzie zapełnianie wsadu tylko do ¾ objętości. To zapewni Ci nie tylko suchsze pranie, ale też mniej pogniecione.

Zadbaj o wentylację między powieszonym praniem

Każdą rzecz dokładnie strzepnij, zanim przypniesz ją do suszarki. Kolejne wieszaj równo, w pewnych odstępach od siebie – tak, aby był między nimi swobodny przepływ powietrza. Nawet najlepsza suszarka na pranie nie sprawdzi się, kiedy postawisz ją przy meblach lub ścianie.

Składana suszarka ze wspomaganiem elektrycznym

Jest to opcja pośrednia między zwykłą suszarką, a suszarką bębnową - i jeśli chodzi o możliwości, i o cenę. Nie jest aż tak droga w użyciu, a oszczędza wiele czasu i miejsca. Powoli staje się hitem, ponieważ zajmuje mało miejsca, można ją schować po użyciu i jest bardzo praktyczna. Zużywa mniej prądu niż suszarka bębnowa. Suszarki elektryczne dostępne są w różnych rozmiarach i stylach – tak, aby pasowały do każdego wnętrza. Największe mieszczą nawet 15 kg prania!

Jak szybko wysuszyć pranie Fot. Ebay
Jak szybko wysuszyć pranie Fot. Ebay

Znasz już 5 sposobów na to, jak szybko wysuszyć pranie w domu, ale zobacz też niezawodny sposób na suszenie prania ręcznikiem!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także