PoradyLajfhakiTak szybko zaimpregnujesz buty. Ten produkt ma w łazience każda kobieta

Tak szybko zaimpregnujesz buty. Ten produkt ma w łazience każda kobieta

Domowe sposoby na impregnację butów Fot. Freepik / Genialne
Domowe sposoby na impregnację butów Fot. Freepik / Genialne
Manuel

03.10.2022 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Masz dość przemoczonych skarpetek, ale wciąż odmawiasz noszenia brzydkich, wodoodpornych butów, zamiast swoich ulubionych trampek? Są tricki na to, żeby nawet one nie były jesienią przemoczone. Oto 2 bardzo skuteczne domowe sposoby na impregnację butów.

Domowe sposoby na impregnację butów

Buty można impregnować za pomocą specjalistycznych środków do tego przeznaczonych. Ale jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz tego robić, albo potrzebujesz rozwiązania na już, to przychodzimy z pomocą.

Impregnacja obuwia woskiem

Można użyć wosku pszczelego lub dowolnego innego rodzaju wosku. Najpierw upewnij się, że Twoje buty są czyste i suche. Po udanym przetestowaniu najpierw niewielkiego fragmentu buta, wetrzyj wosk bezpośrednio w zewnętrzny materiał butów, tak jakbyś rysował woskową kredką. Powinieneś nakładać go cienkimi warstwami, aby nie nagromadził się zbytnio na bucie. Upewnij się, że odpowiednio pokryłeś wszystkie zewnętrzne części buta, w tym piętę, palce, okolice sznurówek, szwów i blisko podeszwy zewnętrznej.

Następnie używając suszarki na wysokiej temperaturze, trzymaj ją blisko nawoskowanego buta, przesuwając ją po nim z jednej strony na drugą. Ciepło spowoduje wyblaknięcie wosku, który wsiąknie w tkaninę. Powtórz te czynności na drugim bucie. Przestań suszyć buty, gdy nie będzie już widać wosku. Przejrzyj oba buty, aby sprawdzić, gdzie mogłeś przeoczyć jakieś miejsce. Teraz polej wodą mały fragment buta, aby sprawdzić, czy impregnacja się udała. Jeśli nie, zawsze możesz użyć drugiej lub trzeciej warstwy wosku, aby upewnić się, że materiał jest dokładnie zabezpieczony przed wodą.

domowe sposoby na impregnację butów, fot. freepik
domowe sposoby na impregnację butów, fot. freepik

Impregnacja obuwia lakierem do włosów

Jeśli nie masz innego wyjścia, to możesz użyć lakieru do włosów. Wyczyść swoje buty - lakier do włosów będzie działał najlepiej, jeśli przed jego użyciem buty będą wolne od brudu, plam i błota. Przed nałożeniem lakieru, pozwól butom wyschnąć w chłodnym, suchym miejscu. Gdy buty są już suche, trzymaj je w odległości co najmniej 6 centymetrów od siebie i nałóż lakier. Upewnij się, że użyłeś go tylko cienko i pokryłeś wszystko, łącznie ze szwem. Jeśli chcesz mieć pewność, że para jest w pełni zabezpieczona, nałóż kolejną warstwę lakieru do włosów. Po zakończeniu spryskiwania, użyj czystej ściereczki, aby wytrzeć nadmiar lakieru. Nie używaj ręczników papierowych, ponieważ zrzucają one niektóre włókna i przyklejają się do materiału. Pozostaw buty do wyschnięcia w chłodnym, ciemnym pałacu, najlepiej z dala od bezpośredniego światła słonecznego na co najmniej godzinę. Ponieważ efekt lakieru do włosów jest tylko tymczasowy, może być konieczne częste powtarzanie całego procesu, jeśli często nosisz buty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także