PoradyTak wyczyścisz białe podeszwy butów. Szkolny sposób sprawdzi się najlepiej

Tak wyczyścisz białe podeszwy butów. Szkolny sposób sprawdzi się najlepiej

Jak wyczyścić białe podeszwy butów, fot. Pinterest
Jak wyczyścić białe podeszwy butów, fot. Pinterest

02.10.2022 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Białe podeszwy wszelkiego rodzaju butów brudzą się niezwykle szybko. Natomiast czyszczenie ich wymaga sporo wysiłku. Jak wyczyścić białe podeszwy butów? Są na to domowe patenty.

Jak nie suszyć butów?

Przed przystąpieniem do czyszczenia podeszw butów, musisz mieć na uwadze pewną zasadę. Nigdy nie wystawiaj czystych butów na działanie słońca. Ciepło i promienie słońca powodują, że na białych elementach pojawią się żółte przebarwienia, a także plamy.

Jak wyczyścić białą gumową podeszwę?

Najprostszy sposób to użycie wody z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Roztworem nasącz ściereczkę. Następnie przetrzyj nią podeszwy i pozwól im wyschnąć.

Jak wyczyścić białe podeszwy butów, fot. Unsplash
Jak wyczyścić białe podeszwy butów, fot. Unsplash

Mycie sportowych butów z białą, gumową podeszwą

Zwykle białe podeszwy mają sportowe buty. Do usunięcia pyłu i kurzu wystarczy pędzelek lub sucha szczoteczka. Natomiast na bardziej oporne plamy niezrównana będzie zwykła szkolna gumka. Koniecznie wybierz biały kolor gumki i na sucho zacznij usuwać plamy oraz wszelkie zabrudzenia.

Jak wyczyścić białą podeszwę butów?

Oczywiście do mycia podeszw niezastąpiona jest także soda oczyszczona. Wymieszaj ją z wodą i odrobiną wody utlenionej. Tak powstałą pastę nałóż na podeszwy. Następnie owiń buty folią spożywczą i odłóż na ok. 20 minut. Po tym czasie usuń folię i szczoteczką lekko szoruj jeszcze najbardziej zabrudzone miejsca. Na koniec zmyj pastę wodą.

Jak wyczyścić białe podeszwy butów, fot. Unsplash
Jak wyczyścić białe podeszwy butów, fot. Unsplash

Czyszczenie białych podeszw przy pomocy pasty do zębów

Pasta do zębów działa cuda. Ma właściwości ścierne, a także wybielające i skutecznie usuwa plamy, a także rozjaśnia przebarwienia. Nałóż odrobinę białej pasty na ściereczkę lub szczoteczkę i przystąp do mycia podeszw. Rezultaty zobaczysz bardzo szybko.

Po drugie zamiast pasty do zębów możesz użyć pasty BHP. Świetnie radzi sobie ona z silnymi zabrudzeniami. Z powodzeniem usunie wszelkie tłuste plamy i co najważniejsze jest zupełnie bezpieczna dla dłoni.

Jak wyczyścić białe podeszwy butów środkiem do czyszczenia łazienki

Cif lub inny podobny preparat do czyszczenia łazienki ma w sobie wszystko, co potrzebujesz, aby doczyścić białe podeszwy butów. Nałóż środek na podeszwy i wyszoruj je za pomocą gąbki lub szczotki. To wszystko.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także