PoradyLajfhakiTak zaoszczędzisz na wodzie. Prosty trik ze spłuczką zmniejszy Twoje rachunki!

Tak zaoszczędzisz na wodzie. Prosty trik ze spłuczką zmniejszy Twoje rachunki!

jak spłuczka do wc pomaga w oszczędzaniu fot. freepik
jak spłuczka do wc pomaga w oszczędzaniu fot. freepik
24.03.2023 21:15

Ceny rosną nieustannie. Nic dziwnego, że poszukuje się różnych rozwiązań, aby zaoszczędzić na czym się da. Udało nam się odkryć patent, dzięki któremu zmniejszysz swoje wydatki. Rachunki za wodę zmaleją znacznie!

Mamy dla Ciebie sztuczkę, dzięki której zaoszczędzisz na wodzie w toalecie nawet kilkadziesiąt złotych. A wszystko dzięki trikowi ze spłuczką w toalecie.

Jak zaoszczędzić wodę?

Nic tak nie przyprawia o zawrót głowy, jak ceny wody. Sprzyja temu również inflacja. Spędza ona sen z powiek lokatorom nie jednego domu czy mieszkania. Dlatego coraz więcej osób szuka rozwiązań na to, aby zaoszczędzić na wodzie. Sposobów na to jest wiele. Wystarczą drobne zmiany w codziennych rytuałach. Niby mała rzecz, a daje wielkie rezultaty. Zauważalnie wpływa to na domowy budżet.

Oto nasze 3 sprawdzone sposoby:

  • Nie spuszczaj wody w toalecie bez potrzeby.
  • Ogranicz długie kąpiele w wannie na rzecz krótszych pryszniców.
  • Zawsze zakręcaj wodę, gdy myjesz zęby.

Wprowadzenie tych dobrych praktyk to pierwszy krok do oszczędzania i stworzenia gospodarstwa domowego, które będzie przyjazne dla środowiska!

jak spłuczka do wc pomaga w oszczędzaniu fot. freepik
jak spłuczka do wc pomaga w oszczędzaniu fot. freepik

Jak spłuczka do WC pomaga w oszczędzaniu?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak działa mechanizm spłuczki? Jest on zaprojektowany w taki sposób, aby spłukiwać toaletę dużą ilością wody. Najczęściej większą niż jest to konieczne. To doprowadza do jej zmarnowania i większych kosztów jej zużycia. Dlatego mamy dla Ciebie trik z użyciem spłuczki toaletowej. Do jego wykonana będziesz potrzebował pustej butelki plastikowej typu PET po dowolnym napoju.

spłuczka, fot. genialne.pl
spłuczka, fot. genialne.pl

Następnie, co musisz zrobić, to nalać do niej zimnej wody z kranu. Kolejny krok to otwarcie wieka zbiornika ze spłuczką i umieszczenie  w nim butelki z wodą. Finalnie zamknij wieko, w ten sposób spłuczka będzie wykorzystywała mniej wody, bo też i mniej jej będzie w zbiorniku. W ciągu roku ten patent pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych w zależności od tego, jak często używasz WC.

Przed wizytą gości wrzucam kulę do WC. Wykonanie jej kosztuje grosze, a cała łazienka pachnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także