PoradyTak zawsze poprawisz każdy słaby sygnał w swoim telefonie

Tak zawsze poprawisz każdy słaby sygnał w swoim telefonie

butelka wody telefon fot. genialne.pl
butelka wody telefon fot. genialne.pl
Manuel

09.01.2023 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co mają ze sobą wspólnego butelka wody i telefon? Pozornie nic, ale to pierwsze może sprawić, że Twoja komórka będzie miała lepszy sygnał. Sztuczka ta jest zwłaszcza przydatna w miejscach, gdzie są spore kłopoty z zasięgiem.

"Co?! Znowu nie ma tu żadnego zasięgu?! Nie wytrzymam..."

Każdy zna tego typu sytuacje. Wystarczy, że znajdziesz się dużo dalej od większego ośrodka miejskiego i już zwykle pojawia się problem z zasięgiem. Może to być bardzo irytujące, zwłaszcza jeśli potrzebujesz coś na szybko załatwić, a Twój telefon nagle nie chce z nikim łączyć, a internet w nim zamula. W takich sytuacjach warto wykorzystać pewną zaskakującą sztuczkę z butelką wody.

Butelka wody i telefon - tak zwiększysz swój zasięg

Kiedy potrzebujesz zwiększyć swój sygnał lub załapać w ogóle sygnał z jakiejś sieci, a jest to problemem, to zacznij od umieszczenia telefonu na twardej, płaskiej powierzchni (jak stół). Następnie umieść butelkę wody bezpośrednio przed komórką. Przełącz swój telefon w tryb samolotowy, a następnie przełącz go z powrotem po kilku sekundach. Jeśli Twój telefon nie ma trybu samolotowego, możesz go po prostu wyłączyć, a następnie włączyć ponownie.

Butelka wody telefon fot. genialne.pl
Butelka wody telefon fot. genialne.pl

Kiedy przełączasz telefon w tryb samolotowy, a następnie przełączasz go z powrotem, telefon jest w stanie lepiej wyszukać sygnały. A bliska obecność butelki wody, która leży zaraz przy telefonie pomaga dodatkowo zwiększyć sygnał. Dlaczego? Prawdopodobnie przez to, że butelka z wodą działa tutaj jako swoiste źródło, skupiające różne fale radiowe obecne w otoczeniu. Bliska obecność telefonu przy butelce sprawia, że więcej ich znajduje się lub trafia w bezpośrednie otoczenie Twojej komórki.

Ten trik jest przydatny zwłaszcza, gdy jesteś w dużym budynku, pełnym metalowych konstrukcji i części, w którym na dodatek jest wiele wewnętrznych sieci zakłócających sygnał. Sprawdzi się jednak również na podziemnym parkingu, lub po prostu odległym od masztów telekomunikacyjnych obszarze z bardzo słabym zasięgiem. Dobrze jest oczywiście, jeśli nie musisz podnosić telefonu z pobliża butelki, więc wykorzystasz tę sztuczkę przede wszystkim nie przy okazji dzwonienia, ale gdy np. będziesz chciał coś przejrzeć na Messengerze, What's Upie czy innej aplikacji. Albo jeśli po prostu będziesz potrzebował na szybko coś wygooglować.

iPhone dostał drugie życie! | Dokładnie czyszczenie iPhone'a

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także