PoradyTe domowe produkty to idealny duet na czyste, błyszczące okna bez smug

Te domowe produkty to idealny duet na czyste, błyszczące okna bez smug

Jak umyć okna fot. freepik
Jak umyć okna fot. freepik
Manuel
06.03.2023 09:56

Mycie okien potrafi być prawdziwym utrapieniem. To ciągła walka ze smugami i ciągłe polerowanie kawałek po kawałku. No chyba, że znasz kilka trików i wiesz, jak to zrobić mądrze. Pokażemy Ci, jak skutecznie umyć okna.

Nikt nie lubi myć okien, ale wcale nie musi tak być

Nawet jeśli lubisz zajmować się sprzątaniem domu, to prawdopodobnie nie lubisz mycia okien. Dlatego, że często zdaje się to syzyfową pracą przez nieustanną walkę ze smugami. Jak tylko coś w końcu uda Ci się wytrzeć do czysta, to od razu zauważasz kolejną plamę i trzeba zaczynać na nowo. Wcale tak nie musi być. Wszystko zależy od tego, czy rzeczywiście wiesz, jak umyć okna. Bo przypuszczalnie do tej pory przez całe życie myłeś je źle, robiąc sobie z nimi niepotrzebnie dużo roboty.

Jak umyć okna tak, żeby nie było smug? Skuteczny, domowy sposób

Do tej pory przypuszczalnie myłeś okna zwykłą ściereczką i płynem do szyb. Być może należałeś także do tych, którzy już po umyciu wycierali je starymi gazetami do sucha. A w najlepszym wypadku należałeś do tych, którzy zamiast zwykłej ścierki używali ściereczki z mikrofibry.  W rezultacie każde okno musiałeś bardzo długo polerować, zanim zrobiło się czyste. Aby pozbyć się typowych problemów z myciem okien, zastąpimy przede wszystkim jedną rzecz - płyn do mycia okien zamienimy na naszą własną domową mieszankę opartą na occie. Jest ona bardzo prosta do wykonania.

Jak umyć okna? fot. freepik
Jak umyć okna? fot. freepik

Stary duet - ocet i gazeta do mycia okien

Jedyne co musisz zrobić, to zmieszać w dowolnym naczyniu ocet z wodą w proporcjach 1:1. Użyj takiej ilości, aby starczyło Ci to na umycie wszystkich okien. Obydwa płyny dobrze wymieszaj, a następnie przelej do buteleczki ze spryskiwaczem. Teraz rozprowadź swoją mieszankę na oknie. Możesz tutaj do pomocy posłużyć się ściereczką, ale lepsza będzie zwykła gazeta.

Jeżeli nie chcesz używać gazety, po przemyciu okien octem, będziesz potrzebował ściągaczki z gumowym wykończeniem. Weź ją do rąk i ruchami z góry do dołu usuń ocet z wodą z okien. Całość okna wytrzyj do sucha starymi gazetami. I to już wszystko! Twoje okno będzie czyste i bez smug! I to bez zbędnego wysiłku!

Przed wizytą gości wrzucam kulę do WC. Wykonanie jej kosztuje grosze, a cała łazienka pachnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także