PoradyLajfhakiTę jedną rzecz powinieneś zawsze zrobić po ręcznym myciu naczyń

Tę jedną rzecz powinieneś zawsze zrobić po ręcznym myciu naczyń

mycie zlewu fot. freepik
mycie zlewu fot. freepik

07.12.2022 21:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niezależnie od tego, czy masz zmywarkę, czy też nie, wcześniej czy później i tak będziesz zmuszony umyć jakieś naczynie w zlewie. Chociażby ze względu na to, że niektóre przedmioty nadają się wyłącznie do mycia ręcznego – urządzenie mogłoby je zniszczyć. Mowa tutaj na przykład o drewnianych deskach do krojenia lub naczyniach miedzianych. Po skończonej pracy, nie wolno Ci zapominać o jednej podstawowej rzeczy - mycie zlewu po każdym takim użyciu to obowiązek!

Jeśli jesteś typem osoby, która pozwala na to, aby brudne naczynia piętrzyły się w zlewozmywaku – tym bardziej nie wolno Ci zapominać o systematycznym czyszczeniu zlewu! Gromadzi się w nim multum bakterii i resztek jedzenia, które między innymi doprowadzą do niedrożności odpływu. Skończyłeś zmywać ręcznie? To pora na mycie zlewu! Chociaż pewnie jedyne, co chciałbyś teraz zrobić, to w końcu odpocząć – warto się zmobilizować.

Many dirty dishes in the kitchen sink. Glasses and plates with eat leftovers.
Many dirty dishes in the kitchen sink. Glasses and plates with eat leftovers.

Jak skutecznie wyczyścić zlew?

Trzeba znać na to sposób, ponieważ regularne czyszczenie sprawi, że Twój zlewozmywak będzie pięknie wyglądał i przyjemnie pachniał, ale nie tylko.... Jeśli go zaniedbasz, stanie się większym siedliskiem bakterii niż toaleta! Szybkie, pobieżne spłukanie resztek naprawdę nie wystarczy. Wykorzystaj domowy sposób, który wyczyści go z resztek jedzenia i innych zanieczyszczeń oraz zapewni w jego pobliżu świeży cytrusowy zapach.

Domowy środek do czyszczenia zlewu Fot. Freepik
Domowy środek do czyszczenia zlewu Fot. Freepik

Wykorzystaj ten naturalny detergent:

Zmieszaj 1 łyżkę sody oczyszczonej z 0,5 szklanki soku z cytryny. Powstałą pastę nałóż na całą powierzchnię zlewu, odczekaj kilka minut, aby zadziałała, po czym wyszoruj dokładnie. Kiedy skończysz, po prostu spłucz wszystko bieżącą wodą. Kiedy zobaczysz efekty, sam będziesz sobie wdzięczny, że zmobilizowałeś się do zaprowadzenia porządku.

Chrome kitchen sink
Chrome kitchen sink

Ręcznie myjąc naczynia, pamiętaj o tych sprawdzonych trikach:

  • osady z kawy lub herbaty na kubkach wyczyścisz skórką z pomarańczy - posyp jej wewnętrzną stronę solą i szoruj
  • nie składuj brudnych naczyń w zlewie, a w specjalnie przygotowanym do tego koszyku na blacie - dzięki temu zlewozmywak będzie zawsze gotowy do użycia
  • zaczynaj mycie zawsze od najmniej zabrudzonych przedmiotów - te brudniejsze wyczyść jako następne

Domowy patent, aby w kilka sekund odetkać zatkany i śmierdzący zlew - i to bez użycia kreta!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także