PoradyLajfhakiTe liście to remedium na muszki owocówki. W ogóle się nie pojawią!

Te liście to remedium na muszki owocówki. W ogóle się nie pojawią!

jak wypędzić muszki owocówki fot. getty images
jak wypędzić muszki owocówki fot. getty images

23.09.2023 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Te małe owady potrafią być niemałym utrapieniem, szczególnie że bardzo szybko się rozmnażają. Osiadają na owocach, a w okresie letnim jest ich cała masa! Oto sposób na to, jak wypędzić muszki owocówki z kuchni.

Miej na uwadze, że muszki owocówki, mimo że niepozorne, są bardzo groźne. Przesiadując na owocach, zostawiają na nich wiele bakterii i drobnoustrojów, co grozi potem zatruciem. Podpowiadamy domowy sposób na pozbycie się tego problemu.

Jak wypędzić muszki owocówki?

Owady te rozprzestrzeniają się w bardzo szybkim tempie. Na początku możesz zauważyć zaledwie kilka, a potem robi się ich cała masa. Są one dość uciążliwe i szkodliwe. Uwielbiają przejrzałe owoce, a szczególnie te, które już zaczynają gnić. Mimo to muszki owocówki nie pogardzą też warzywami. By pozbyć się tych owadów, nie musisz stosować żadnych lepów czy chemicznych odstraszaczy. Sięgnij po naturalne metody, które są proste, skuteczne i nie wymagają nakładu finansowego. Zwłaszcza że muszki owocówki nie cierpią niektórych zapachów. Dlatego możesz je z powodzeniem wykorzystać jako broń. Produkt, który idealnie nada się jako ekologiczny odstraszacz, masz w swojej kuchni i trzymasz go w szafce lub pojemniku z przyprawami. Mowa tu oczywiście o liściach laurowych! 

Pułapka na muszki owocówki, fot. Adobe Stock
Pułapka na muszki owocówki, fot. Adobe Stock

Sposób na owocówki

Nie musisz stosować zaraz całego opakowania liści laurowych, aby pozbyć się tych małych insektów. Wystarczy, że umieścisz w koszu z owocami kilka listków, które wymieniaj co kilka dni. Ten sprytny trik sprawi, muszki owocówki będą trzymały się z daleka od twojego domu. Używaj świeżych liści, które dodatkowo lekko przetnij, aby uwolniły olejki eteryczne. Mało tego, przyprawa ta zadziała nie tylko na nie, ale również na mole. Dlatego warto wysypać je w szafkach kuchennych z suchymi, sypkimi produktami lub włożyć je do pojemników, w których przechowujesz ryż czy kaszę. Możesz też włożyć je do szafy z ubraniami. Jak widzisz, liście laurowe mają wiele zastosowań, niż używanie ich jako aromatycznego dodatku do zup, czy innych potraw.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także