PoradyLajfhakiTe rasy psów są najlepsze dla seniorów. Razem stworzą dobry duet

Te rasy psów są najlepsze dla seniorów. Razem stworzą dobry duet

najlepsze psy dla seniorów, fot. Getty Images
najlepsze psy dla seniorów, fot. Getty Images
16.10.2023 12:58

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jest z nami nie tylko podczas radosnych wydarzeń, ale i tych smutkach. To towarzysze na dobre i na złe. Ich obecność jest nieoceniona, kiedy czujemy się samotni. Oto najlepsze psy dla seniorów. 

Życie z psem jest o wiele barwniejsze, niż bez niego. Wnosi on wiele dobrego do codzienności. Mokry nos proszący o uwagę, sprawia, że nikt nie czuje się samotny. To szczególnie ważne w przypadku starszych osób. Podpowiadamy, który futrzak będzie dla seniorów idealnym kompanem w codziennym życiu.

Jak wybrać psa dla seniora?

Wybierając pupila dla osoby starszej trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim to, że taki piesnie może być wymagający. Jeśli senior nie jest w za dobrej kondycji, energiczny pies nie zda tu egzaminu, chyba, że jest odwrotnie i osoba starsza chętnie spędza aktywnie czas. Wielkość psa również ma znaczenie. Duże rasy wymagają większej siły, z czym czasem trudno jest sobie poradzić (szczególnie kiedy ktoś choruje). Zdecydowanie lepszym wyborem dla seniora będzie mały lub średniej wielkości piesek. Nie powinien być też za ciężki, aby dało się go swobodnie wziąć na ręce. Ważny jest również charakter. W tym wypadku należy zdecydować się na bardziej uległe zwierzaki, które nie będą kłopotliwe. Mowa tu choćby o ciągnięciu na smyczy czy psoceniu w domu. Nie powinno się też wybierać szczeniaka - te wymagają dużo uwagi, tresury i aktywności. Warto postawić raczej spokojnego dorosłego lub starszego psa.

Obraz

Najlepsze psy dla seniorów

Wiadomo, że wybór nie jest prosty, aby to ułatwić sporządziliśmy listę polecanych ras psów dla osób starszych. Oto i ona:

  • chihuahua,
  • szpic miniaturowy,
  • cavalier king charles spaniel,
  • corgi,
  • maltańczyk,
  • pudel,
  • shih tzu,
  • cocker spaniel,
  • west,
  • hawańczyk.

Te wskazówki pozwolą ci dokonać najlepszego wyboru. Psy te cechują się inteligencją, towarzyskością. Sprawdzą się zarówno podczas aktywnych spacerów, jak i wspólnego przesiadywania na kanapie. Chociaż, jak każdy pies są łakomczuchami, nie pochłaniają tak dużej ilości karmy, jak duże psy, dzięki czemu są o wiele tańsze w utrzymaniu. Niezależnie od rasy, będą wiernymi towarzyszami życia.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także