PoradyLajfhakiTego mogłeś nie wiedzieć! Oto do czego służy czwarta strona tarki

Tego mogłeś nie wiedzieć! Oto do czego służy czwarta strona tarki

do czego służą strony tarki fot. freepik
do czego służą strony tarki fot. freepik
06.08.2023 18:23

Tarka to uniwersalne akcesorium kuchenne. Pozwala nam zetrzeć warzywa, ser, mięso i inne produkty. Przydaje się też do zrobienia kruszonki. Warto mieć ją w swojej kuchni, szczególnie, jeśli lubimy w niej pichcić. Zdradzamy ci pewną ciekawostkę - do czego służą strony tarki.

Tarka wiele czynności przyspiesza w kuchni. To dzięki niej, jeśli nie mamy tartego sera, możemy szybko go zetrzeć. Za jej pomocą możemy też pozbyć się skórki z pomidorów. Oto, jak jeszcze można ją wykorzystać w kuchni. Nie bez powodu ma, aż 4 różne strony.

Do czego służą strony tarki?

Obraz

Jak korzystać z tarki?

Mamy też dla ciebie trik, jak lepiej używać jej bez obawy o skaleczenie palców. Ustaw ją w pozycji poziomej, nie tylko zabezpieczysz w ten sposób dłonie, ale też, jeśli trzesz ser, nie będzie się on tak rozsypywał na boki. W przypadku, kiedy potrzebujesz zetrzeć ciasto, najlepiej wcześniej włóż je na kilkanaście minut do zamrażalnika, po wyjęciu będzie twardsze i łatwiejsze do starcia. My stosujemy też smarowanie tarki olejem lub masłem w sprayu. Wtedy ścieranie jest o wiele łatwiejsze, bo ścianka staje się śliska i swobodniej można po niej przesuwać produkty. W ten sposób ułatwisz i przyspieszysz sobie pracę, a wiórki wyjdą równomiarowe. Powodzenia!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także