PoradyTen jeden produkt za grosze czyści szybę piekarnika tak samo jak drogie preparaty

Ten jeden produkt za grosze czyści szybę piekarnika tak samo jak drogie preparaty

Jak wyczyścić szybę w piekarniku domowym sposobem? Fot. Freepik.com
Jak wyczyścić szybę w piekarniku domowym sposobem? Fot. Freepik.com
Manuel
01.03.2023 17:56

Piekarnik to rzecz, którą kocha każda pani domu - ale tylko do momentu, kiedy trzeba się zabrać za jego umycie. Podpowiemy Ci, jak czyścić szybę piekarnika, żeby było to zarówno bezpieczne dla zdrowia Twojego i Twoich bliskich, jak też nie kosztowało Cię ogromu czasu i energii.

Tak przyjemnie się piekło... a teraz czeka Cię czyszczenie piekarnika

Przerabiałeś taką sytuację mnóstwo razy - znalazłeś w sieci jakiś nowy, ekstra przepis. Następnie wziąłeś się za przyrządzenie go w piekarniku. Wszystko wyszło świetnie i leżysz teraz najedzony na kanapie. Nagle w głowie pojawia się przykra myśl, która niszczy dobry nastrój: "No tak, teraz niestety będzie trzeba wyczyścić piekarnik. Bo inaczej wszystko zaschnie i będę się musiał przy tym jeszcze więcej naharować...". Opuszczasz więc wygodną kanapę i z ogromnym "entuzjazmem" bierzesz się do roboty.

Prawda jest jednak taka, że czyszczenie piekarnika nie musi być harówką. Wystarczy do tego podejść z głową i sięgnąć po odpowiednie środki. Za chwilę pokażemy Ci najbardziej naturalny i bezpieczny sposób na to, jak czyścić szybę domowego piekarnika.

Jak wyczyścić piekarnik, fot. Freepik
Jak wyczyścić piekarnik, fot. Freepik

Czym i jak czyścić szybę piekarnika tak, żeby było tanio, szybko i eko?

Większość osób niestety do czyszczenia szyby używa silnych, chemicznych detergentów. Być może jest to skuteczne w przywróceniu jej czystości, ale za to może w dłuższej perspektywie odbić się negatywnie na zdrowiu któregoś z Twoich domowników. Nie oznacza to jednak, że powinieneś szorować szybę samą wodą. Dużo lepszym pomysłem jest zdanie się na... sodę oczyszczoną.

To bardzo bezpieczny dla ludzkiego organizmu środek, który zarazem bardzo skutecznie radzi sobie z wieloma różnymi zabrudzeniami (w tym z tłuszczem i zaschniętymi resztkami). Jeśli dodamy do tego fakt, że soda oczyszczona jest bajecznie tanim środkiem w porównaniu z wieloma innymi detergentami, to już naprawdę nie ma powodu, dla którego warto byłoby szukać czegoś innego.

Tak wyczyścisz szybę piekarnika za pomocą sody oczyszczonej:

 • będziesz potrzebował:
  • miękkiej ściereczki (najlepiej z mikrofibry),
  • buteleczki z atomizerem,
  • wody,
  • sody oczyszczonej.
 • na początek warto zdemontować drzwi piekarnika - to mocno ułatwi czyszczenie. Zrobisz to za pomocą jednego przycisku, to wcale nie jest tak skomplikowane!
 • nałóż sodę oczyszczoną bezpośrednio na szybę piekarnika. Następnie nalej wodę do buteleczki z atomizerem i spryskaj nią całą powierzchnię. Powstanie pasta, którą za pomocą ściereczki rozprowadzisz i wyczyścisz szybę. Będziesz zdziwiony, jak szybko i skutecznie soda załatwi sprawę!
Obraz

Nie używaj twardej strony gąbek lub podobnych rzeczy, bo możesz w ten sposób niepotrzebnie porysować szybę!

Jeśli masz lodówkę starszą niż 5 lat, zrób ten test szczelności. Może mieć duży wpływ na rachunki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także