PoradyTen naturalny wróg kuny pomoże ci ją przegnać na dobre

Ten naturalny wróg kuny pomoże ci ją przegnać na dobre

Jeśli zauważyłeś w swoim domu ślady po obecności kuny, to musisz jak najszybciej zająć się tym problemem, jeśli chcesz uniknąć przynajmniej części strat. Zazwyczaj nie jest łatwo je przepędzić. Naturalny wróg kuny - pies może pomóc rozwiązać ten problem.

naturalny wróg kuny fot. getty images
naturalny wróg kuny fot. getty images
Manuel

25.04.2023 08:37

Kuny mają bardzo ostre zęby i silne łapy, przez co mogą się dostać w wiele pozornie niedostępnych miejsc. Mogą chcieć założyć gniazdo nie tylko na poddaszu twojego domu, ale także w szopie, garażu czy innym pomieszczeniu gospodarczym. Szukają przede wszystkim ciepłych, suchych legowisk, w których mogą założyć gniazda. Im szybciej weźmiesz się za przepędzenie ich, tym lepiej dla ciebie.

Naturalny wróg kuny - pies

Kuny boją się nie tylko psów, ale także wilków, niedźwiedzi, lisów i borsuków. Tyle że tych zwierząt raczej nie sprowadzisz do swojego domu czy garażu, aby pozbyć się problemu. Może być dla ciebie jednak zaskoczeniem to, że wcale nie musisz mieć też psa. W większości wypadków wystarczy sierść jakiegokolwiek pieska, aby kuny przepłoszyć. A jeśli nawet do tego nie masz dostępu, to w niektórych sklepach znajdziesz preparaty imitujące zapach wydzielany przez sierść psów lub innych zwierząt, których kuny się boją. Przepędzenie tych drapieżników bywa jednak czasem problematyczne - część z nich przywykła na tyle do życia w pobliżu zbiorowisk ludzkich i psów, że się tych ostatnich nie do końca boją. W takim przypadku pozostanie ci albo sprowadzenie na posesję średniego lub dużego psa, który kunie będzie w stanie realnie zagrozić, albo zdanie się na specjalistyczną pomoc firm zajmujących się zwalczaniem tego rodzaju problemów.

naturalny wróg kuny, fot. getty images
naturalny wróg kuny, fot. getty images

Co oprócz sierści psa? Ocet na kuny

Jeśli sierść nie pomogła albo nie masz do niej dostępu, to możesz również spróbować użyć octu. Najpierw przygotuj jego roztwór z wodą, a potem przemyj nim wszystkie miejsca zaatakowane przez kuny. A także te, w których znalazłeś ich odchody. Kuny nie lubią jego zapachu, może więc to skłonić je do poszukania sobie bardziej przyjaznego miejsca do życia.

naturalny wróg kuny, fot. getty images
naturalny wróg kuny, fot. getty images

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Ten trik przegoni je na zawsze