PoradyTen patent sprawi, że mokre pranie wyschnie dwa razy szybciej. Wystarczą tylko 3 godziny

Ten patent sprawi, że mokre pranie wyschnie dwa razy szybciej. Wystarczą tylko 3 godziny

jak przyspieszyć wysychanie prania, fot. Freepik
jak przyspieszyć wysychanie prania, fot. Freepik

22.01.2023 23:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dowiedz się jak przyspieszyć wysychanie prania. Ta niesamowita sztuczka sprawi, że Twoje ubrania wyschną w kilka godzin i  nie będziesz musiał przetrzymywać je na suszarce przez całą noc.

Jak wiadomo mokre pranie potrafi schnąć zimą naprawdę dość długo. Czasami nawet po całej nocy niektóre ciuchy (szczególnie swetry lub te wykonane z grubszych tkanin) są jeszcze dość mocno wilgotne. A jak wiadomo suszenie odzieży na kaloryferze nie jest dobrym rozwiązaniem. Wówczas powstaje dużo wilgoci, które wnika w ściany. A to już pierwszy krok do tego, aby w domu rozwinęła się pleśń oraz grzyby.

jak przyspieszyć wysychanie prania, fot. Freepik
jak przyspieszyć wysychanie prania, fot. Freepik

Co zrobić, aby pranie wyschło szybciej?

Istnieje patent, dzięki któremu znacznie szybciej wysuszysz ubrania. One będą gotowe do ponownego użytku po ok. 3-4 godzinach, czyli dość szybko. Najpierw rozwieś pranie na suszarce i ustaw ją naprzeciwko kaloryfera. Następnie weź prześcieradło. Nakryj nim całe pranie oraz grzejnik (jeden koniec prześcieradła niech będzie schowany za kaloryferem). W ten sposób zrobisz coś w rodzaju namiotu. Dzięki temu pod prześcieradłem wytworzy się poduszka cieplna, które znacznie przyspieszy proces suszenia. Opcjonalnie możesz jeszcze przy suszarce ustawić włączony osuszacz powietrza. On pochłonie całą wilgoć i sprawi, że garderoba stanie się sucha jeszcze szybciej.

jak przyspieszyć wysychanie prania, fot. Freepik
jak przyspieszyć wysychanie prania, fot. Freepik

Jak przyspieszyć suszenie ubrań w pralce?

Ciekawą rzeczą jest to, że możesz podsuszyć odzież w pralce. W awaryjnie sytuacji ten patent sprawdzi się doskonale. Po upraniu odzieży ciuchy, które chcesz dość szybko wysuszyć pozostaw w pralce. Następnie do bębna włóż dość spory, suchy i czysty ręcznik. Ważne, aby był puszysty i niezmechacony. Ustaw pralkę na tryb wirowania. Dobrze, aby były to najwyższe obroty. Po skończonym programie wyjmij ręcznik oraz ubranie. Zauważysz, że ręcznik wchłonął sporo wilgoci z odzieży. Teraz tylko dosusz ciuch i możesz ponownie go założyć.

Sprzątanie nie musi być męczące! Triki dzięki, którym zaoszczędzisz dużo czasu i nerwów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także