DIYTen produkt poradzi sobie z zabrudzeniami na płycie indukcyjnej najlepiej!. Bez szkodliwej chemii

Ten produkt poradzi sobie z zabrudzeniami na płycie indukcyjnej najlepiej!. Bez szkodliwej chemii

czyszczenie płyty indukcyjnej sodą fot. genialne.pl
czyszczenie płyty indukcyjnej sodą fot. genialne.pl
15.03.2023 07:08

Wystarczy chwila nieuwagi, aby niezbędne było czyszczenie płyty indukcyjnej. Przypalenia czy zaschnięte krople sosu skutecznie nam o tym przypominają. Jednak delikatna powłoka kuchenki łatwo się rysuje. Dlatego odpada szorowanie czy drapanie. Czym wyczyścić ślad po garnku na płycie indukcyjnej? Jest na to tani i szybki domowy środek.

Ślad po przypaleniu na płycie indukcyjnej

Gotowanie wygląda nierzadko jak pole walki. Nietrudno o to, aby w kuchni powstał bałagan. Kuchenka na zabrudzenia narażona jest najbardziej, w końcu to ona jest w centrum podczas gotowania. Czasami mamy wrażenie, że wystarczy sekunda, aby była cała zabrudzona. Przecież nawet najlepszemu kucharzowi zdarzyć się może, że coś wymsknie się spod kontroli.

kuchenka indukcyjna fot. genialne.pl
kuchenka indukcyjna fot. genialne.pl

Czym wyczyścić płytę indukcyjną?

Plamy na jej powierzchni nie wyglądają zbyt przyjemnie. Niektóre są też trudne do usunięcia, choćby po przypaleniu. Wtedy pojawia się pytanie, czym wyczyścić takie miejsca na płycie indukcyjnej?

Na pewno nie używaj do tego zmywaka do teflonu. Ponieważ jego ostra struktura porysuje płytę.

Nie sięgaj też do zdrapania przypaleń po nóż.  Znacznie lepszym wyborem będzie mleczko do czyszczenia płyty indukcyjnej.

Mamy jednak inny złoty środek, który kosztuje zaledwie parę groszy. Jest nim soda oczyszczona. Jest rewelacyjna, zarówno na matowe plamy na płycie indukcyjnej, jak i poważniejsze zabrudzenia.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną sodą?

Soda jest nieoceniona, jeśli chodzi o jej właściwości czyszczące. Idealnie nadaje się do różnych powierzchni. Również czyszczenie płyty indukcyjnej przy jej użyciu jest skuteczne.

To środek tani i działający naprawdę błyskawicznie. Jak wyczyścić płytę indukcyjną sodą?

Wystarczy wziąć sodę i posypać nią całą powierzchnię płyty. Następnie zostawić tak kuchenkę na kilka minut. Po tym czasie wystarczy delikatną ściereczkę zetrzeć cały brud i gotowe! Płyta, aż błyszczy!

jak wyczyścić kuchenkę indukcyjną fot. genialne.pl
jak wyczyścić kuchenkę indukcyjną fot. genialne.pl

Pasta z sody oczyszczonej

Domową pastę z sody oczyszczonej przygotujesz w następujący sposób: wsyp do miski pół szklanki sody oczyszczonej i dolej do niej wody. Tyle, aby powstała z niej gęsta papka.

Tak przygotowaną pastę nałóż na kuchenkę i zostaw na 20 minut. Po upływie tego czasu wytrzyj rozmiękłe przybrudzenia. Usuniesz je bez szorowania.

Czyszczenie płyty indukcyjnej sodą, fot. Genialne.pl
Czyszczenie płyty indukcyjnej sodą, fot. Genialne.pl

Oto magiczny sposób, aby pozbyć się osadu i tłuszczu z kuchenki gazowej!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także