PoradyLajfhakiTen spray odstrasza mrówki w 10 sekund. Boją się go jak ognia

Ten spray odstrasza mrówki w 10 sekund. Boją się go jak ognia

Ten spray odstrasza mrówki w 10 sekund. Boją się go jak ognia

16.08.2023 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skuteczny oprysk na mrówki sprawi, że już nigdy nie pojawią się w twoim domu! Małe szkodniki lubią uprzykrzać nam życie nie tylko w ogrodach, coraz częściej wchodzą do naszych domów a wypędzenie ich to nie lada wyczyn. Całe szczęście, mamy na to sposób!

Mrówki w domu to prawdziwy problem, z którym boryka się wiele osób. Lokują się w szparach między meblami, by później wyruszyć na poszukiwanie żywności. Wystarczy pozostawić coś na blacie, by później zastać plagę małych złodziei. Aby skutecznie usunąć szkodniki, musisz zastosować specjalny oprysk, który poradzi sobie z niechcianymi lokatorami.

Mrówki boją się tego jak ognia

Te małe owady mogą być całkiem pożyteczne, jeśli tylko nie znajdują się w naszym domu. Do ich zalet można zaliczyć przenoszenie nasion po ogrodzie, a także spulchnianie i użyźnianie gleby. Mała ilość jest wręcz pożądana, lecz kiedy zaczyna ich przybywać, mogą sprawiać niemały kłopot. Najgorszy ze scenariuszy to wchodzenie do domu i podkradanie naszej żywości. Jeśli ujrzysz je w swoim domu — nie zabijaj! Wystarczy je skutecznie odstraszyć, a będą się trzymać z daleka od twojej posesji. Domowy napar z pewnej rośliny ma właściwości odstraszające owady, a mrówki z pewnością nie będą go tolerować i wyniosą się raz-dwa. Poznaj wskazówki, jak przygotować odpowiedni preparat.

oprysk na mrówki zrobisz z polnej rośliny, fot. freepik
oprysk na mrówki zrobisz z polnej rośliny, fot. freepik

Oprysk na mrówki to zaledwie kilka składników

Poniższy napar działa niczym sławetny czosnek na wampiry. Wystarczy popsikać mrówki przygotowaną mieszanką, a będą uciekać w popłochu. Aby go przygotować, potrzebujesz wrotyczu, który gęsto porasta okoliczne drogi i łąki. Znajdziesz go także w mieście, wystarczy nieco się rozglądnąć. Jest to wysoka roślina z charakterystycznym żółtym kwiatostanem i gorzkim zapachem. Aby przygotować odpowiedni napar, potrzebujesz 50 g rośliny na litr wody, jeśli borykasz się z potężną inwazją mrówek, musisz podwoić powyższe proporcje. Wrotycz należy zmielić, a następnie zalać wodą i pozostawić na 30 minut. Po tym czasie możesz przelać go do butelki z rozpylaczem i popsikać miejsca, gdzie gromadzą się mrówki. Inny trik to wykorzystanie soku z cytryny, który również odstrasza małych nieprzyjaciół. Wystarczy natrzeć miejsca, gdzie widzimy duże skupiska mrówek, a powinny już tam nie wrócić.

oprysk na mrówki zrobisz z polnej rośliny, fot. freepik
oprysk na mrówki zrobisz z polnej rośliny, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także