PoradyLajfhakiProsty test "jednego palca". Dzięki któremu, sprawdzisz czy mięso jest świeże

Prosty test "jednego palca". Dzięki któremu, sprawdzisz czy mięso jest świeże

Prosty test "jednego palca". Dzięki któremu, sprawdzisz czy mięso jest świeże
Katarzyna
27.03.2020 12:00, aktualizacja: 27.03.2020 16:57

Ten szybki i efektowny trik przyda się wszystkim, którzy uwielbiają dobrej jakości produkty. Wybór odpowiedniego mięsa w sklepie czasami może być kłopotliwy, jednak dzięki tej prostej rzeczy, Twoje decyzje zakupowe dotyczące piersi z kurczaka, będą trwały zaledwie kilka sekund!

Nie od dziś wiadomo, że kurczaki hodowane są na specjalnych farmach, gdzie karmione są sztucznymi paszami

Przy wyborze odpowiedniego mięsa warto kierować się kolorem - jeśli pierś z kurczaka jest różowa, to warto ją kupić. Oznacza to, że zwierze było prawidłowo odżywiane. Żółto-szary kolor mięsa świadczy o sztucznych barwnikach i niezdrowych dodatkach do pasz. Oprócz koloru warto sprawdzić trik polecany przez światowych szefów kuchni. Zapakowane na tackach mięso można sprawdzić za pomocą... jednego palca!

Obraz

Wyciągnij produkt ze sklepowej lodówki i jednym palcem naciśnij pierś z kurczaka. Jeśli mięso szybko wróci do swojego pierwotnego kształtu oznacza, że jest świeże. Kupując pakowane mięso, warto sprawdzić kilka sztuk towaru i wybrać najlepsze.

Obraz

Kupując całe mięso z kurczaka lub skrzydełka, ważne jest aby sprawdzić nie tylko kolor mięsa, ale także tłuszczu, który może być żółty lub biały. Tutaj, w przeciwieństwie do rady dotyczącej piersi z kurczaka, lepiej wybrać kurczaka o bardziej żółtawym odcieniu tłuszczu. Taka barwa świadczy o tym, że zwierze za życia, żywiło się kukurydzą i innymi naturalnymi paszami.

pixabay.com
pixabay.com
Znałaś ten trik?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także