PoradyLajfhakiTiktokowy hit. W ten sposób obetniesz pazury nawet najbardziej awanturującemu się kotu

Tiktokowy hit. W ten sposób obetniesz pazury nawet najbardziej awanturującemu się kotu

jak obciąć kotu pazury, fot. Getty Images
jak obciąć kotu pazury, fot. Getty Images
17.10.2023 09:33

Opieka nad kotem to nie tylko karmienie futrzaka i poświęcanie mu uwagi, ale również obcinanie pazurów. Jeśli będą zbyt długie i zaczną wrastać, wywoła to u zwierzaka problemy z chodzeniem i dyskomfort. Podpowiadamy, jak obciąć kotu pazury, nawet, kiedy jest wiercipiętą.

Obcinanie pazurów nie jest przyjemne dla kota. W trakcie tej czynności, zwierzaki potrafią się wiercić, syczeć, a nawet próbować się wyswobodzi, czy ugryźć. Oto trik, dzięki któremu bez przeszkód przytniesz pazurki.

Jak obciąć kotu pazury?

Niektórzy właściciele sami obcinają pazury swoim kociakom, inni zaś wolą zostawić to weterynarzowi. Nic dziwnego, chodzi tu o obawę nie tylko przed złym obcięciem, ale też zadrapaniem przez kota. Wiadomo, że nie lubią one pewnych czynności dlatego niechętnie dają łapy, by wyrównać im pazury. Jest to ważne, bo zbyt wyrośnięte pazury, doprowadzają do przykrych konsekwencji. Trik na to, jak bezpiecznie i sprawnie przyciąć pazury, pokazała w mediach społecznościowych jedna z tiktokerek. Jej patent jest prosty, a zarazem sprytny. Wystarczy, że kotu założymy frotowy kubraczek, a następnie podwiesimy na wieszaku na ubrania. W ten sposób zwierzak jest zabezpieczony, a jego łapki swobodnie unoszą się w powietrzu, dzięki czemu łatwiej jest nam obciąć mu pazury. Przed tym zabiegiem, milusiński dostaje smaczek, aby wiedział, że wszystko jest w porządku, a po całym procesie, również jest nagradzany. W ten sposób, zarówno kot, jak i właściciel wychodzą bez szwanku.

Jak dbać o pazury kota?

Nie tylko przycinanie jest ważne, ale naturalne ścieranie za pomocą różnego rodzaju drapaków. Koty uwielbiają drapać, dlatego to świetna dla nich zabawka, a do tego rozładowywacz emocji. Najlepiej zamontować w domu kilka rożnych drapaków - pionowych, poziomych, o skośnych powierzchniach i różnorodnych kształtach, aby zwierzak mógł się wyszaleć. Poleca się, aby każdy z nich został postawiony w innym miejscu. Zwracaj też uwagę, aby regularnie robić kontrole pazurów kocura. W ten sposób będziesz wiedział, kiedy je przyciąć. Miej też na uwadze, że koty wychodzące na zewnątrz skracają je sobie same podczas chodzenia po ogrodzeniach i drzewach. 

White fluffy cat. Veterinarian with cats. Animals on the couch.
White fluffy cat. Veterinarian with cats. Animals on the couch.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także