PoradyLajfhakiTo dlatego coraz częściej ludzie zakładają parę rajstop na końcówkę odkurzacza

To dlatego coraz częściej ludzie zakładają parę rajstop na końcówkę odkurzacza

rajstopy na odkurzaczu fot. genialne.pl
rajstopy na odkurzaczu fot. genialne.pl

03.01.2023 19:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rajstopy możesz wykorzystać w tak nieoczywistym celu jak na przykład zrobienie zapachowych woreczków do szafy czy jako polerkę do butów skórzanych, szyb i luster. Dziś dowiesz się, po co umieszczać rajstopy na odkurzaczu. Choć z pozoru trochę absurdalny, to jednak jest to bardzo cenny patent, biorąc pod uwagę to, jak wiele możesz odzyskać…

Ileż to razy zdarzyło Ci się, że cieniutka bransoletka na nadgarstku nagle zsunęła się, nie wiadomo kiedy i gdzie? A może oczko w Twoim pierścionku wypadło i powędrowało po podłodze w nieznanym kierunku? Jakież było Twoje zdziwienie, kiedy zamiast dwóch kolczyków na uszach, pozostał tylko jeden? Jeśli akurat tego dnia nigdzie nie wychodziłeś, to oczywiste, że musisz szukać ich w domu.

Poszukiwania trwały godzinami, a nie przyniosły skutku? Raczkowanie po podłodze nie przyniesie efektu – warto zastosować genialny patent, który pomaga odnaleźć zagubione błyskotki w kilka chwil.

A closeup of a vacuum cleaner at a living room
A closeup of a vacuum cleaner at a living room

Jak znaleźć zgubioną w domu biżuterię?

W takiej sytuacji trik z odkurzaczem i rajstopami to jedyne słuszne wyjście. Przecież nawet jeśli wytrzepiesz dywan, w którym kryje się błyskotka, to ta i tak wypadając, poturla się po podłodze i nie wiadomo gdzie wyląduje! Musisz ją od razu ZŁAPAĆ.

Weź stare, niepotrzebne rajstopy i załóż jedną nogawkę na rurę odkurzacza. Przymocuj ją za pomocą gumki recepturki. Powstałym sprzętem odkurzaj w miejscu, gdzie sądzisz, że znajduje się zgubiona biżuteria (w dywanie, pod kanapą, za regałem itd.)

Jeśli faktycznie się tam kryje, zostanie wciągnięta przez odkurzacz, ale zatrzyma się na „siatce” z rajstop. Ta zaś odda zgubiony kolczyk czy pierścionek, kiedy tylko wyłączysz ssanie.

To też świetny sposób na to, by wydostać jakiś malutki przedmiot z różnych szparek czy trudno dostępnych miejsc.

rajstopy na odkurzaczu fot. genialne.pl
rajstopy na odkurzaczu fot. genialne.pl

Poznaj też inne ciekawe nietypowe zastosowania rajstop

  • tarcza ochronna przed brudzeniem się szczotki do włosów - naciągnij fragment rajstop i nabij go na szczotkę tak, by idealnie przylegał (możesz pomóc sobie grzebieniem). Kiedy szczotka się pobrudzi, po prostu zdejmij materiał i wymień na nowy - tym sposobem w sekundę pozbędziesz się zgromadzonego tam kurzu i włosów.
  • łapacz brudu i kurzu spod niskich mebli i urządzeń - jeśli chcesz wyczyścić podłogę pod lodówką lub masywną szafą, przyczep kulkę z rajstop do długiej linijki i czyść. Taki "sprzęt" przyciągnie zanieczyszczenia jak magnes.

Przeczytaj też nasz kolejny artykuł: Wciągnij to swoim odkurzaczem i zobacz, co się stanie!

Ta i inne, w sumie 12 prostych sztuczek, które ułatwią Ci życie, zobacz w naszym filmiku

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także