NewsyTo dlatego stewardessy trzymają ręce za plecami, gdy witają pasażerów w samolocie

To dlatego stewardessy trzymają ręce za plecami, gdy witają pasażerów w samolocie

Dlaczego stewardessy trzymają ręce za plecami, fot. freepik
Dlaczego stewardessy trzymają ręce za plecami, fot. freepik
Manuel

01.01.2023 20:25

Jeśli jesteś jedną z tych osób, która sporo lata samolotami, pewnie nieraz zastanawiałeś się, dlaczego stewardessy trzymają ręce za plecami, gdy witają ludzi na pokładzie. Dziś wyjaśnimy, dlaczego zawsze tak robią. Odpowiedź może nieco Cię zaskoczy.

Dlaczego stewardessy trzymają ręce za plecami, gdy witają pasażerów?

Nie tylko przy wejściu stewardessy trzymają ręce za plecami. Stali pasażerowie lotów długodystansowych mogli zauważyć, że czasami przed startem załoga samolotu chodzi w górę i w dół korytarza.

Gdy pasażerowie wchodzą na pokład samolotu, członkowie personelu pokładowego są zobowiązani do policzenia każdej osoby. Aby zachować dyskrecję, gdy uśmiechają się do pasażerów i witają ich na pokładzie, to trzymają za plecami sprytne małe urządzenie.

Przy użyciu klikera stewardessy liczą pasażerów. W rzeczywistości jest to podwójna kontrola, aby upewnić się, że wszyscy są na pokładzie: podczas wchodzenia na pokład i w czasie, kiedy pasażerowie już są na miejscu.

Obraz

Pewnie się zastanawiasz: "A co jeśli ktoś z obsługi się pomyli?". W rzeczywistości zdarza się to bardzo rzadko. Głównie dzięki klikerom, które przy liczeniu są tu bardzo przydatne i świetnie się sprawdzają.

Ale też dlatego liczenie jest zwykle dokonywane przez więcej niż jedną osobę i więcej niż jeden raz. Gdyby zdarzyło się, że liczba pasażerów się nie zgadza, to samolot po prostu nie wystartuje, aż sprawa zostanie wyjaśniona.

dlaczego stewardessy trzymają ręce za plecami, fot. freepik
dlaczego stewardessy trzymają ręce za plecami, fot. freepik

Czy nie bierzemy... za dużo kilogramów

Czasami liczenie pomaga określić wagę samolotu, dzięki czemu załoga wie, czy musi zmienić rozmieszczenie ładunku. A w przypadku mniejszych samolotów, nawet liczbę pasażerów, aby zapewnić bezpieczny lot. Innym razem, gdy linie lotnicze mają nadkomplet pasażerów, liczenie pomaga określić, ile osób wejdzie na pokład z listy rezerwowej.

Dlaczego jednak trzymają dłonie za plecami? Chociaż metodologia różni się w zależności od linii lotniczej, a często także od osoby, wydaje się, że członkowie załogi po prostu nie chcą zwracać na siebie zbyt dużej uwagi. Trzymanie rąk i licznika za plecami sprawia, że nie rzucają się w oczy wszystkim na pokładzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także