PoradyTo jedno zdanie sprawi, że hałaśliwi współpasażerowie w pociągu od razu się uspokoją

To jedno zdanie sprawi, że hałaśliwi współpasażerowie w pociągu od razu się uspokoją

jak uciszyć współpasażerów w pociągu, fot. Unsplash
jak uciszyć współpasażerów w pociągu, fot. Unsplash
15.03.2023 16:40

Przekonaj się, jak uciszyć współpasażerów w pociągu lub innym środku komunikacji publicznej. To zadanie wcale nie jest takie trudne.

Wyprawiając się w różne podróże, często korzystamy ze środków komunikacji publicznej. One są w niektórych przypadkach dużo wygodniejsze, a także tańsze od samochodu. Jednak w pociągu czy autobusie największym problemem mogą okazać się współpasażerowie. Oni często zachowują się bardzo głośno czy wręcz krzyczą. To utrudnia przemieszczanie się i nawet godzinna jazda pociągiem może być prawdziwą drogą przez mękę.

jak uciszyć współpasażerów w pociągu, fot. Unsplash
jak uciszyć współpasażerów w pociągu, fot. Unsplash

Co zrobić, aby współpasażerowie przestali hałasować?

Sam Dean to podróżniczka z Nowego Jorku. W związku z tym, że często się przemieszcza, to ma do czynienia z wieloma ludźmi, którzy podróżują razem z nią.

Nie wszyscy są kulturalni i zachowują się uprzejmie. Wiele osób zwyczajnie nie zwraca uwagi na innych, a także nie ma problemu z tym, aby podnosić głos czy śmiać się do rozpuku. W takim wypadku niektórzy decydują się na to, aby spróbować uciszyć hałaśliwych współpasażerów. Jednak nie zawsze jest to proste zadanie.

Sam Dean znalazła na to skuteczny sposób. Kiedy ktoś zakłóca jej podróż, kobieta prosi, aby zachowywał się ciszej, gdyż jedzie na pogrzeb lub z niego wraca. Ten komunikat zwykle jest bardzo skuteczny, gdyż nikt już nie chce niepokoić osoby w żałobie. Słowo pogrzeb zawsze działa i wprawia w zakłopotanie rozbawionych współpasażerów.

Strefa Ciszy w pociągu

Wiele osób, które wchodzą do pociągu, tramwaju czy autobusu zapomina, że to też przestrzeń publiczna. Dlatego, aby zwiększyć świadomość, a także podnieść kulturę podróżowania, w niektórych pociągach InterCity znajduje się tzw. Strefa Ciszy. To specjalnie wydzielona część pociągu. Jest przeznaczona dla osób, które chcą odbyć podróż w spokoju, ciszy i z dala od hałasów.

jak uciszyć współpasażerów w pociągu, fot. Unsplash
jak uciszyć współpasażerów w pociągu, fot. Unsplash

W Strefie Ciszy:

  • nie można rozmawiać przez telefon,
  • muzykę należy słuchać tylko w słuchawkach i w taki sposób, aby nie słyszeli jej inni współpasażerowie,
  • we wszelkich urządzeniach elektronicznych należy wyłączyć dźwięk,
  • jeżeli musisz porozmawiać ze swoim towarzyszem, to zrób to szeptem.

Co więcej, za miejsce w Strefie Ciszy PKP nie pobiera dodatkowych opłat.

Sztuczki marketingowe, które stosuje na nas Biedronka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także