PoradyLajfhakiTo najstarszy student świata. Zdobył 15 dyplomów i nie ma dość

To najstarszy student świata. Zdobył 15 dyplomów i nie ma dość

student, fot. Getty Images/X-Twitter
student, fot. Getty Images/X-Twitter
28.10.2023 14:49

Każdy wie, jak ważna jest edukacja, która nie tylko podnosi nasze kompetencje, ale też poszerza horyzonty myślowe. Za tym przykładem poszedł 91- letni student z Włoch.

Jego historia jest najlepszym dowodem na to, że na naukę nigdy nie jest za późno. W swoim życiu ukończył aż 15 kierunków studiów, ale to nie koniec jego uniwersyteckiej przygody. Włoch Leonard Altobelli dzięki temu zyskał sobie tytuł najstarszego studenta na świecie.

Ten student z Włoch to prawdziwa sensacja

Skończenie jednego kierunku studiów, to już duże osiągnięcie. Wielu po odebraniu dyplomu obiecuje sobie, że nigdy więcej nie zdecyduje się na dalszą naukę. Jednak w przypadku Leonarda Altobelliego okazuje się to nieprawdą. Ten 91-latek ukończył aż 15 kierunków z różnego zakresu, a są to m.in. prawo, literatura, medycyna sportowa, nauki polityczne, pedagogika, rolnictwo, technologia żywienia, turystyka, biotechnologia, archeologia, a ostatni tytuł magisterski otrzymał z kryminologii. Przed podjęciem studiów był lekarzem internistą oraz burmistrzem w mieście Faggio na północy Włoch. Czy to nie prawdziwy człowiek renesansu XXI wieku?

Co najstarszy student świata radzi młodym ludziom?

Leonardo Altobelli to inspiracja dla wielu, którzy chcą korzystać z życia pełnymi garściami. Można pozazdrościć mu i życzyć sobie tak dobrej kondycji psychicznej oraz fizycznej w jego wieku. Wiele osób po przejściu na emeryturę nie może znaleźć sobie miejsca, a przecież to najlepszy czas na realizowanie marzeń oraz pasji z młodości. Leonardo podkreśla, że trzeba kochać to, co się robi w życiu oraz podchodzić do swojej pracy z pozytywną energią i uśmiechem. Jednak teraz jego priorytety zmieniły się, ponieważ pragnie spisać doświadczenia, przeżycia oraz wspomnienia dla przyszłych pokoleń. W swojej pracy pisarskiej chce przedstawić przyczyny, dla których podjął się tak ambitnego studiowania 15 kierunków. Być może poradnik lub autobiografia 91-latka pomoże młodym ludziom w wyborze ścieżki życia.

A group of students sit at a graduation ceremony, focus on mortarboard hat.
A group of students sit at a graduation ceremony, focus on mortarboard hat.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także