To zatrzyma inwazję myszy na Twój dom, nawet jeśli nie ma w nim kota
Nadchodzą miesiące, podczas których najbardziej boimy się o to, żeby nie zalęgły się u nas myszy. Wcale ich nie zapraszamy, a one i tak szukają w naszych domach schronienia, ciepła i pożywienia. Jak zapobiec inwazji gryzoni? Mamy na to kilka przydatnych sposobów.
Nawet jeśli zadbałeś o to, aby w Twoim domu nie było żadnych podejrzanych dziur, myszy i tak mogą znaleźć do niego drogę. Są zbyt przebiegłe żeby sobie darować. Za wszelką cenę będą próbowały się dostać do przytulnego, ciepłego azylu pełnego jedzenia! Razem z nimi mogą przywędrować do Ciebie przenoszone przez nie różne choroby. Nie mówiąc już o tym, że nie są one zbyt przychylnymi lokatorami – pozostawiają po sobie brud i zniszczenia. To pewne – trzeba zawczasu wiedzieć, jak się pozbyć z domu myszy!
Domowe środki na gryzonie są niezwykle skuteczne!
Granulki trujące są świetnym rozwiązaniem do piwnicy, garażu, szopy i innych miejsc, w których nie przebywamy zbyt długo. Tam nie są dla nas aż tak szkodliwe. Jednak rozsypana w kątach pokojów trutka nie jest bezpieczna dla domowników. Co więcej, nie jest to też przyjemny widok. Powinniśmy z nich całkiem zrezygnować - zwłaszcza, jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta domowe! Ta metoda (niewłaściwie zastosowana) może przynieść więcej szkody niż pożytku. Zdecydowanie lepiej poradzić sobie naturalnymi i nietoksycznymi sposobami.
Olejek miętowy
Podbijesz ten efekt, jeśli kupisz do kuchni miętę doniczkową, która spełni nie tylko funkcję odstraszającą. Jej listki będziesz mógł dodawać też do ulubionych napojów, żeby były smaczniejsze.
W ten sam sposób, co olejku z mięty, możesz używać również octu jabłkowego. Z tą różnicą, że akurat ten aromat dla ludzi też może być drażniący.
Myszy nie lubią także zapachu… płynu do zmiękczania tkanin! Korzystaj więc z niego przy codziennym praniu, a suszarkę z mokrymi rzeczami stawiaj przy oknach. Gryzonie od razu to wyczują i szybko się ulotnią.
To ciekawe! Co odstrasza myszy? Zużyty żwirek dla kota!
Nie od dziś wiadomo, że naturalnymi wrogami myszy są koty. Nie dziwi więc fakt, że jeśli gryzoń poczuje gdzieś obecność tego zwierzęcia, długo tam nie zabawi. Jednak jeśli nie masz własnego pupila, to nie kłopot. Być może ktoś z Twoich znajomych ma kota, który nauczony jest korzystać z kuwety. W takim przypadku poproś go, aby podzielił się z Tobą zużytym bezzapachowym żwirkiem, który przechowywany w słoiku skutecznie przegoni z domu myszy.
Właścicieli kotów często irytuje to, że zostawiają one swoją sierść na każdym dotkniętym przez siebie materiale. Ta wszechobecna sierść może być uciążliwa, ale za to jaka pomocna! Działa na myszy w ten sam sposób, co żwirek.