Balkon i ogródPraca w ogrodzie będzie przyjemniejsza jeśli umieścisz w glebie zużyte torebki po herbacie

Praca w ogrodzie będzie przyjemniejsza jeśli umieścisz w glebie zużyte torebki po herbacie

Praca w ogrodzie będzie przyjemniejsza jeśli umieścisz w glebie zużyte torebki po herbacie
Monika

08.07.2022 13:05, aktual.: 08.07.2022 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli lubisz pić herbatę, to zapewne codziennie kilka torebek po jej zaparzeniu ląduje w Twoim koszu na śmieci. Jednak możesz je wykorzystać w inny sposób.

Youtube.com
Youtube.com

Wszechstronne zastosowanie herbaty

Tanina zawarta w herbacie łagodzi stany zapalne spowodowane oparzeniami słonecznymi. Torebka po herbacie może być ponownie wykorzystana w wannie do zabiegu aromaterapii, a nawet do marynowania mięsa, aby nadać mu lepszy smak.

#1 Składniki odżywcze w glebie

Zakopanie w ogrodzie torebek po herbacie przyniesie wiele korzyści Twoim roślinom. Liście herbaty użyźniają glebę, ponieważ dodają do niej dużo składników odżywczych. Większość z nich zawiera kwas taninowy (garbnikowy), który działa jak naturalny nawóz.

Uważaj, jeśli w ogrodzie masz rośliny, które wymagają neutralnego lub zasadowego podłoża. Nie zakopuj przy nich herbaty, bo zakwasi glebę.

#2 Odstrasza szkodniki

Zapach herbaty odstrasza szkodniki i insekty. Dzięki prostemu i taniemu zabiegowi, będą trzymać się z daleka od kwiatów i warzyw, które uprawiasz w ogrodzie.

#3 Przyspiesza tworzenie się kompostu

Kwas zawarty w herbacie skutecznie przyspiesza powstanie cennej próchnicy. Rozwijają się również kwasolubne bakterie glebowe, które ją wzbogacają.

Youtube.com
Youtube.com

#4 Zatrzymuje wilgoć

Zakopanie torebki po herbacie w pobliżu korzeni roślin sprawi, że kwiaty i warzywa zatrzymają więcej wody. W konsekwencji tego, będą piękniejsze i lepiej odżywione.

Youtube.com
Youtube.com

#5 Środek chwastobójczy

Herbata utrudnia wzrost chwastów. Warto więc stosować ten naturalny środek, dzięki któremu rośliny będą pięknie rosły, a Ty będziesz mieć mniej pracy w ogrodzie.

Youtube.com
Youtube.com

#6 Odstrasza koty

Również koty nie przepadają za zapachem herbaty. Dlatego, jeśli zakopiesz ją w ziemi, Twój pupil przestanie oddawać mocz na ulubione rośliny. Sposób ten możesz wykorzystać nie tylko w ogrodzie, ale i w domu.

#7 Walczy z grzybami

Torebki z herbatą pomagają w walce z grzybami w ogrodzie. Mają bowiem silne właściwości przeciwgrzybiczne. Warto wlać (wystudzony!) napar do buteleczki i spryskiwać nim rośliny.

Youtube.com
Youtube.com

Czy wiedziałeś o tylu zastosowaniach herbaty w ogrodzie? A może znasz zupełnie inne? Podziel się nimi w komentarzu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także