PoradyTrik na ładny zapach w aucie, który latem powinien znać każdy kierowca

Trik na ładny zapach w aucie, który latem powinien znać każdy kierowca

ładny zapach w samochodzie fot. freepik
ładny zapach w samochodzie fot. freepik
Manuel
27.06.2023 21:32

Każdy chciałby czuć wyłącznie ładny zapach w swoim samochodzie, ale w rzeczywistości często nie wygląda to tak dobrze. Pokażemy ci prostą sztuczkę, która sprawi, że w twoim pojeździe już zawsze będzie przyjemnie pachniało. Jest to prostsze do uzyskania niż myślisz.

Skąd się biorą brzydkie zapachy w samochodzie?

Źródłem przykrych zapachów w aucie najczęściej są zaniedbane elementy klimatyzacji i/lub systemu wentylacji. Zarówno na tzw. parowniku naszej klimy, jak i również przy nawiewach wentylatorów zbierają się często wirusy, grzyby, drobnoustroje i wszelkiego typu zabrudzenia oraz odpadki. Kiedy nagromadzi się ich spora ilość w jednym miejscu, to dochodzi do reakcji, w wyniku których często zaczyna się wydzielać z tych miejsc przykry zapach. Trzeba więc co jakiś czas obydwa wspomniane systemy czyścić. Na wielu stacjach benzynowych i we wszystkich specjalistycznych sklepach powinieneś bez problemu znaleźć specjalne zestawy do tego przeznaczone. A w poważniejszych przypadkach zawsze możesz skorzystać z serwisu samochodowego. Czasem źródłem nieprzyjemnych zapachów jest także wbudowana popielniczka, która należy regularnie opróżniać, a od czasu do czasu także przeczyścić.

ładny zapach w samochodzie, fot. smart fox/youtube
ładny zapach w samochodzie, fot. smart fox/youtube

Co zrobić, żeby zapach w samochodzie był ładny? Zastosuj tę prostą sztuczkę

Jeśli chcesz, żeby w twoim samochodzie zawsze unosił się przyjemny zapach, to warto zastosować prostą sztuczkę, którą zaraz ci pokażemy. Będziesz do niej potrzebował jedynie olejku eterycznego o zapachu kojarzącym się ze świeżością (lub po prostu takiego o zapachu, który lubisz) oraz drewnianej klamerki - taka jaką stosuje się do prania. Przy czym bardzo ważne jest, aby klamerka była rzeczywiście drewniana, a nie plastikowa (ta druga nie wchłonie w siebie żadnego ciekłego preparatu). Zacznij od naniesienia kilku kropel olejku eterycznego na klamerkę. Poczekaj chwilę, aż całość substancji wsiąknie w materiał. Następnie udaj się do swojego samochodu i przypnij po jednej klamerce nasączonej olejkiem do każdego wywietrznika w swoim pojeździe. Dzięki temu, gdy tylko go odpalisz i włączysz dmuchawy, przyjemny zapach będzie się unosił po całości jego wnętrza.

ładny zapach w samochodzie, fot. smart fox/youtube
ładny zapach w samochodzie, fot. smart fox/youtube
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także