PoradyLajfhakiPołóż na parapecie. Tani sposób na mokre szyby szybko je osuszy

Połóż na parapecie. Tani sposób na mokre szyby szybko je osuszy

trik na mokre szyby, fot. Getty Images
trik na mokre szyby, fot. Getty Images
11.10.2023 11:06, aktualizacja: 14.10.2023 18:05

Problem z wilgocią na oknach jest bardzo uciążliwy i prowadzi do tego, że w szybkim czasie może powstać pleśń. Dostępne pochłaniacze często nie spełniają swojej funkcji, przez co problem narasta. Okazuje się, że ten trik na mokre szyby to prawdziwy gamechanger.

Bardzo często proste rozwiązania są najlepsze, a nie inaczej jest i w tym przypadku. Nawet jeśli nie jesteś posiadaczem kota, to warto zakupić żwirek do kuwety. Te małe i niepozorne granulki znakomicie pochłaniają odchody milusińskich, ale nie tylko.

Banalny trik na wilgoć na oknach

Żwirek do kuwety to zbawienie dla właścicieli kotów, ponieważ dzięki niemu zachowujemy higienę w domu. Warto dodać, że jest niezwykle łatwy w sprzątaniu oraz wymianie. Poza tym zwierzęta bez problemu z niego korzystają, ponieważ spełnia ich potrzeby zakopywania odchodów. Jednak co ma żwirek do wilgoci na oknach? Okazuje się, że jest to tanie i szybkie remedium na pochłonięcie skraplającej się pary wodnej. Wszystko, co potrzebne, to miseczka lub szmatka z naturalnej tkaniny, na którą należy wysypać niewielką ilość żwirku i zostawić na parapecie. Już po pierwszym użyciu z pewnością zauważysz niebywałą różnicę. Warto pamiętać o tym, aby regularnie wymieniać go na nowy, w zależności od potrzeb. Pod wpływem wilgoci zaczyna się zbrylać, przez co już nie działa tak dobrze jak na początku.

Wilgoć na oknach to powszechny problem w domach, fot. Freepik
Wilgoć na oknach to powszechny problem w domach, fot. Freepik

Pozostałe sposoby na mokre szyby

Można też żwirek wsypać do skarpety lub pończochy. Następnie, jak czytamy w artykule w WP Kobieta:

Taką skarpetę zawiązujemy i również kładziemy przy oknie. Zamiast żwirku można użyć także ryżu albo soli. Zadziałają one bardzo podobnie. Należy je wysypać do otwartego pojemnika postawionego na parapecie lub do skarpetki czy pończochy i związać.

Warto przygotować też małe woreczki ze żwirkiem. Ważne, by użyć tkaniny z naturalnego materiału. Wystarczy wsypać do środka żwirek, a następnie zwinąć go i zawiązać sznurkiem. Tak przygotowane woreczki należy umieścić na parapetach, a będą pochłaniać wilgoć przez bardzo długi czas.

Jak się pozbyć wilgoci z okien, fot. Freepik
Jak się pozbyć wilgoci z okien, fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także