PoradyTrik na oszczędzanie na tabletkach do zmywarki - moja mama zawsze tak robi

Trik na oszczędzanie na tabletkach do zmywarki - moja mama zawsze tak robi

jak oszczędzać na tabletkach do zmywarki? fot. genialne.pl
jak oszczędzać na tabletkach do zmywarki? fot. genialne.pl
Manuel
26.02.2023 15:40

Tabletki do zmywarki nie są tanie. W czasach, gdy wszyscy szukają oszczędności gdzie tylko mogą warto zastanowić się czy i na nich nie dałoby się tego zrobić. Pokażemy Ci banalny sposób jak oszczędzić na tabletkach do zmywarki. I to aż połowę pieniędzy, które na nie wydajesz.

Jak oszczędzić na tabletkach do zmywarki?

Metoda na oszczędzenie pieniędzy na tabletkach do zmywarki jest bardzo prosta. Najzwyczajniej w świecie przy pojedynczym myciu zamiast całej tabletki, użyj tylko jej połowy. Przekrój ją na dwie mniej więcej równe części  i drugą pozostaw do użycia na następny raz. Możesz się jednak zastanawiać: "No dobrze, ale czy przez to moje naczynia będą równie dobrze wyczyszczone?". Odpowiedź w przytłaczającej większości przypadków brzmi: tak. Tabletki do zmywarki to bardzo silna mieszanka detergentów, która ma za zadanie poradzić sobie z nawet bardzo trudnymi zabrudzeniami. Producenci muszą robić je silne, bo gdyby się zdarzyło, że przy poważnych zabrudzeniach ich tabletki by nie domywały, to klienci przerzuciliby się na produkty konkurencji.

Z tego powodu "na wszelki wypadek" są one dużo silniejsze, niż jest to potrzebne przy większości sytuacji. Jeśli nie wierzysz, to zrób po prostu test i choć raz umyj naczynia w zmywarce przy użyciu jedynie połowy tabletki.

jak oszczędzić na tabletkach do zmywarki, fot. Smart Fox/youtube
jak oszczędzić na tabletkach do zmywarki, fot. Smart Fox/youtube

A może zamiast kupować tabletki do zmywarki zrób je sam?

Tabletki do zmywarki można łatwo zastąpić własnym środkiem czyszczącym, przygotowanym na bazie rzeczy, które prawdopodobnie już masz w domu.

Potrzebujesz tylko trzech składników:

  • 1 filiżanka sody oczyszczonej;
  • 1/4 szklanki kwasu cytrynowego;
  • 1 łyżka octu;

Dodatkowo będziesz potrzebował tackę na kostki lodu i szczelny pojemnik, w którym zamkniesz swoje własne, domowej roboty tabletki.

Dodaj sodę oczyszczoną do miski i dodaj kwas cytrynowy. Dobrze wymieszaj. Wmieszaj ocet, ale ostrożnie, tak by nie utworzyła za duża się piana. Następnie przygotowaną mieszaninę umieść w zagłębieniach tacki na kostki lodu i pozwól swoim domowym tabletkom wyschnąć. Zazwyczaj warto je zostawić na całą noc. Następnie wyciśnij utworzone kostki do szczelnego pojemnika, w którym będziesz je przechowywał. Używaj ich tak samo jak normalnych tabletek do mycia naczyń. Alternatywny przepis na domowe tabletki znajdziesz tutaj.

A tutaj znajdziesz jeszcze inny sposób, z którego możesz skorzystać.

Jak zrobić domowe tabletki do zmywarki? BEZ BORAKSU

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także