DIYTrik na pranie krzeseł tapicerowanych w domu - kosztuje tylko 3 złote!

Trik na pranie krzeseł tapicerowanych w domu - kosztuje tylko 3 złote!

Pranie krzeseł tapicerowanych. Fot. Gettyimages / Genialne
Pranie krzeseł tapicerowanych. Fot. Gettyimages / Genialne
18.03.2023 10:35, aktualizacja: 18.03.2023 11:19

Pranie krzeseł tapicerowanych bywa uciążliwe, szczególnie jeśli są na nich trudne plamy. Zdarza się, że wymaga to specjalnego odkurzacza, co kosztuje niemało. Zdecydowaliśmy się poszukać tańszych i szybkich rozwiązań. Poznaj nasz domowy sposób na pranie krzeseł tapicerowanych. Będziesz zaskoczony, jakie to proste. Wydasz na to zaledwie 3 zł!

Jak prać krzesła tapicerowane?

Myśl o praniu krzeseł tapicerowanych może przyprawiać o zawroty głowy. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza kiedy spojrzy się na cenę sprzętu do czyszczenia. Środki chemiczne do prania takich mebli również do tanich nie należą. Trudny do usunięcia brud zmusza nas, by sięgać po radykalne środki. W końcu zabrudzona tapicerka ma lśnić jak nowa - to spore wyzwanie.

A o zabrudzenie wcale nie trudno! Wystarczy, że spadnie nam jedzenie czy wyleje się sok. I gotowe - na naszym krześle tapicerowanym od razu pojawia się pokaźna plama. Żmudny do usunięcia jest szczególnie tłuszcz - to prawdziwa zmora. Spierając plamy z tapicerki, trzeba bardzo uważać na ten dość delikatny materiał - łatwo można go uszkodzić. Co zatem zrobić, aby nasza tapicerka była czysta? Postaw na domowe rozwiązania!

domowy sposób na pranie krzeseł tapicerowanych, fot. Freepik.com
domowy sposób na pranie krzeseł tapicerowanych, fot. Freepik.com

Pranie krzesła tapicerowanego bez używania odkurzacza piorącego - to możliwe?

Testując różne domowe sposoby na pranie krzeseł tapicerowanych, odkryliśmy aż 3 rozwiązania! W pierwszym wykorzystaliśmy mąkę ziemniaczaną. Jeśli plamy są świeże, wystarczy posypać je tym produktem i odczekać kilka minut. Skrobia wchłonie tłuszcz, a plamy znikną. Potem wystarczy tylko odkurzyć mąkę i przetrzeć krzesło wilgotną ścierką. Dobrze sprawdzi się też proszek do prania z wodą. Metoda działania jest podobna.

domowy sposób na pranie krzeseł tapicerowanych, fot. Freepik.com
domowy sposób na pranie krzeseł tapicerowanych, fot. Freepik.com

Niezawodna do czyszczenia jest również soda oczyszczona. Wszechstronna i niezastąpiona! Nie tylko usunie plamy, ale też wchłonie nieprzyjemne zapachy. Dzięki niej krzesła będą czyste i świeże. Wystarczy wetrzeć ją w tapicerkę i zostawić na 30 minut, po czym odkurzyć. Podobnie zadziała też kwasek cytrynowy. Rozpuść 2-3 łyżki tego produktu w 0,5 litra ciepłej wody. Taką miksturą precyzyjnie wyczyścisz swoje krzesła z plam. Namocz delikatnie tapicerkę roztworem i pozostaw do wyschnięcia. To wszystko!

Domowy płyn do czyszczenia tapicerki z tabletek do zmywarki

Ten domowy sposób na pranie krzeseł tapicerowanych jest bardzo szybki i skuteczny. Jak się nim posłużyć? Rozpuść jedną tabletkę do zmywarki w misce wody  - w powstałym detergencie namocz ścierkę. Dla łatwiejszego rozprowadzania po tapicerce weź pokrywkę od garnka. Po prostu owiń ją mokrą ściereczką i do dzieła! W taki sposób stworzysz polerkę. To wygodniejsze niż gąbka lub samo czyszczenie szmatką. Wypróbuj ten trik, a czyszczenie tapicerki na krzesłach będzie proste, jak nigdy dotąd!

8 fantastycznych pomysłów na renowacje mebli z IKEA!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także