PoradyTrik na szybkie wyzbieranie drobinek potłuczonego szkła do ostatniego kawałka

Trik na szybkie wyzbieranie drobinek potłuczonego szkła do ostatniego kawałka

Jak sprzątać potłuczone szkło Fot. Freepik / Reddit
Jak sprzątać potłuczone szkło Fot. Freepik / Reddit

31.08.2022 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozbita szklanka lub wazon może narobić sporo problemu. Jak sprzątać potłuczone szkło? Jak pozbierać wszystkie malutkie kawałki, aby nikomu nie wbiły się w stopę? To prawdziwe wyzwanie, ale zdecydowanie jest ono do wykonania.

Czego nie używać do sprzątania szkła?

Najpierw musisz wiedzieć, czym absolutnie nie usuwać szkła. Nie rób tego za pomocą zwykłego odkurzacza z elastycznym wężem. Wszystko za sprawą tego, że ostre kawałki mogą uszkodzić rurę.

Jak zebrać szkło?

Sprzątanie zacznij od usunięcia dużych kawałków szkła. Możesz to zrobić przy użyciu zmiotki i szufelki. Następnie możesz skorzystać z odkurzacza ręcznego. Szkło nie zrobi mu krzywdy. ;)

Jak sprzątać potłuczone szkło, fot, Freepik
Jak sprzątać potłuczone szkło, fot, Freepik

Jak usunąć szkło bez odkurzacza?

Jeżeli nie posiadasz odkurzacza ręcznego, to kawałki szkła możesz posprzątać w inny, pomysłowy sposób. Są rzeczy, które wręcz idealnie nadają się do tego celu.

  • Weź kromkę dowolnego chleba. Następnie przesuwaj ją po podłodze. Szybko zauważysz, że drobinki szkła wbijają się w chleb. Kiedy wyłapiesz je już wszystkie, szybko wyrzuć chleb. Nie chciałbyś, aby ktoś z domowników zjadł go przez przypadek.
  • Doskonałe rezultaty osiągniesz przy pomocy latarki. Wszystko dlatego, że odłamki szkła, po podświetleniu, rzucają cień. Dzięki temu będziesz w stanie zlokalizować je wszystkie.
Obraz
  • Na dłoń załóż rękawiczkę. Następnie palce owiń dwustronną taśmą klejącą i postaraj się wyzbierać za jej pomocą wszystkie małe kawałeczki szkła.
  • Do usunięcia pozostałości rozbitej szklanki lub szyby piekarnika, użyj rolki przeznaczonej do zbierania sierści i zanieczyszczeń z odzieży. Do jej produkcji używa się mocnego kleju, który wyłapie każdy odłamek szklanego przedmiotu.

Surowy ziemniak na potłuczone szkło

Z kuchennej szafki wyjmij ziemniaka. Następnie przekrój go na pół i zacznij pocierać nim podłogę. Do ziemniaka wbiją się wszystkie najdrobniejsze elementy szkła. On przyciąga je jak magnes i naprawdę działa. Wyzbierasz bez problemu wszystkie najdrobniejsze okruszki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także