PoradyTrik na wybranie papieru z najdłuższymi rolkami. Producenci nie chcą żebyś o tym wiedział

Trik na wybranie papieru z najdłuższymi rolkami. Producenci nie chcą żebyś o tym wiedział

Trik na wybranie papieru z najdłuższymi rolkami. Producenci nie chcą żebyś o tym wiedział

17.12.2022 10:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wybrać papier toaletowy z najdłuższymi rolkami? Okazuje się, że są na to co najmniej dwa patenty. Dzięki temu świadomie wybierzesz odpowiadający Ci produkt.

Kwestia kupowania papieru toaletowego to temat rzeka. Producenci najczęściej przechwalają się tym, jak dużo listków znajduje się w warstwach ich papieru. Dodatkowo kuszą jego miękkością, wytrzymałością, a także tym, że nie podrażniają skóry. Jednak chyba najważniejszą rzeczą dla klienta jest to, ile właściwie metrów papieru znajduje się w jednej rolce. Dzięki temu bez trudu można porównać oferty wszystkich producentów i wybrać tę najatrakcyjniejszą.

Jak wybrać papier toaletowy z najdłuższymi rolkami, fot. Unsplash
Jak wybrać papier toaletowy z najdłuższymi rolkami, fot. Unsplash

Jak sprawdzić ile metrów papieru znajduje się w jednej rolce?

Metodą najprostszą jest dokładne przyjrzenie się opakowaniu papieru toaletowego. Coraz więcej producentów podaje na nim informacje właśnie o tym, ile metrów papieru zawiera jedna rolka. Warto więc dobrze przestudiować foliowe zabezpieczenie.

Natomiast drugi patent wymaga wykonania pewnych obliczeń. Wyjmij kalkulator i pomnóż długość jednego listka przez ich ilość w jednej rolce. Takie informacje również czasami podają producenci na opakowaniach. Warto więc świadomie wybierać papier toaletowy. Zwłaszcza, że niektórzy wytwórcy uciekają się do małego oszustwa. Specjalnie luźno nawijają papier na rolki, aby sprawić wrażenie, że jest go więcej. Tymczasem to tylko ułuda.

Jak wybrać papier toaletowy z najdłuższymi rolkami, fot. Unsplash
Jak wybrać papier toaletowy z najdłuższymi rolkami, fot. Unsplash

Papier wielorazowego użytku

Osoby preferujące ekologiczny styl życia, często wybierają wielorazowy papier toaletowy. To nic innego jak małe szmatki wykonane z bawełny, lnu, flaneli, tetry czy nawet flaneli z dodatkiem weluru. Zwykle są połączone za pomocą rzepów lub zatrzasków. Dzięki temu można je nawinąć na rolkę i powiesić na uchwycie lub przechowywać w innym pojemniku. Taka jedna rolka starcza na ok. 3-5 lat. Zużyty papier trzeba przechowywać w osobnym pojemniku. Należy prać go w temperaturze 60°C.  Po praniu papier wystarczy wysuszyć i można go ponownie używać.

Cytryna jest niezawodna podczas sprzątania. Sprawdź do czego można ją wykorzystać!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także