PoradyTrik z podlewaniem hiacynta sprawi, że będzie kwitnął o wiele dłużej, niż myślisz!

Trik z podlewaniem hiacynta sprawi, że będzie kwitnął o wiele dłużej, niż myślisz!

Trik z podlewaniem hiacynta sprawi, że będzie kwitnął o wiele dłużej, niż myślisz!
19.02.2023 19:10

Po długich, szarych, zimowych miesiącach nadszedł czas, kiedy wpuścimy do swoich domów powiew świeżego, ciepłego, wiosennego powietrza oraz więcej wyrazistych kolorów. Wesołe, optymistyczne barwy zagoszczą głównie na naszych parapetach – w końcu przełom lutego i marca to okres, kiedy najwięcej kwiatów bujnie zakwita. To właśnie teraz hiacynty doniczkowe wypuszczą swoje bujne pąki, które utrzymają się nie tylko na czas wiosny - o ile zastosujesz ten trik!

Można śmiało stwierdzić, że te kwiaty to jedne z wiosennych symboli – ich soczyste kolory i subtelne pąki obrazują nam, jak przyroda budzi się do życia. Jasne barwy hiacyntów cieszą nasze oczy, a ich intensywny zapach wprost otula. Bez wątpienia dodają uroku naszym wnętrzom, co sprawia, że są dość popularnymi roślinami. Jednak – żeby mogły osiągnąć swoje najpiękniejsze stadium i kwitnąć przez długi, długi czas – należy je odpowiednio pielęgnować.

On a wooden table are a vase with hyacinth, lemons in a metal basket and a white cup. Home comfort concept. Photo
On a wooden table are a vase with hyacinth, lemons in a metal basket and a white cup. Home comfort concept. Photo

Jak dbać o hiacynta w doniczce?

  • odpowiednia temperatura:

Hiacynt nie lubi, gdy jest za ciepło – najlepiej będzie mu w temperaturze kilkunastu stopni Celsjusza (nie więcej niż 19).

  • dostęp do słońca:

Dobre miejsca dla hiacyntów to ganki, werandy lub parapety i miejsca przy oknach balkonowych (byleby z dala od grzejnika!).

  • optymalne podłoże:

Ma być po prostu nieustannie lekko wilgotne.

  • właściwe podlewanie:

Nie wolno dopuścić do tego, aby hiacynt miał za sucho – nawet jeśli lekko obeschnie tylko sama ziemia, w której rośnie, możesz spodziewać się rychłego przekwitnięcia.

Hyacinth flower in a pot
Hyacinth flower in a pot

Jak podlewać hiacynta, aby długo kwitł?

Nalewając wodę do doniczki, dbaj o to, by nie zmoczyć liści i cebulek rośliny – bardzo tego nie lubią i mogą odpłacić się gniciem.

Podlewaj go systematycznie, jednak nie częściej niż raz w tygodniu.

Tak częste podlewanie stosuj tylko wtedy, kiedy hiacynt ma zielone liście. Po przekwitnięciu nie będzie wymagał tak dużej wilgotności.

Obraz

Czym podlewać rośliny doniczkowe, żeby pięknie rosły? Są naturalne nawozy, które samodzielnie zrobisz w domu i to tanim kosztem!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także