NewsyModny trik z TikTok'a poparzył mu twarz. Teraz ostrzega innych!

Modny trik z TikTok'a poparzył mu twarz. Teraz ostrzega innych!

źródło: Gregory McDell
źródło: Gregory McDell
Redakcja
24.06.2022 15:22

Trik z TikTok'a poparzył mu twarz! Ofiarą niebezpiecznego filmiku z social media został Gary McDougal. Mężczyzna chciał wypróbować kulinarny life hack, który znalazł na platformie TikTok. Niestety, kuchenne rewolucje zakończyły się poważnym urazem i poparzeniem twarzy. Teraz ostrzega innych, by pod żadnym pozorem nikt nie próbował tego triku!

Kulinarny trik z TikTok'a poparzył mu twarz! Mężczyzna ostrzega przed niebezpiecznym trendem

Gary jest zwykłym użytkownikiem TikTok'a, który nie miał dużego pojęcia o gotowaniu. Pewnego dnia trafił na zaskakujący prosty trik. Na filmiku był pokazany sposób na przygotowanie jajka w koszulce za pomocą mikrofalówki. Ponieważ przygotowanie go trwało zaledwie parę minut postanowił to sprawdzić. Tej decyzji będzie żałować przez kolejne miesiące...

źródło: TikTok
źródło: TikTok

Mężczyzna postępował według instrukcji. Jajko wbił do miseczki z wodą i wstawił na minutę do mikrofalówki. Tysiące użytkowników korzystało już z tego triku, jednak w przypadku Garego coś poszło nie tak. Gdy otworzył mikrofalówkę rozgrzana woda eksplodowała na jego twarz. Natychmiast poparzyła prawą część jego twarzy.

źródło: Gregory McDell
źródło: Gregory McDell

W swoim filmie pokazuje poparzoną twarz i wyjaśnia co się stało:

„Myślę, że jajko rozpłynęło się po całej powierzchni kubka. Kiedy włożyłem do niego łyżkę, aby je wydostać, naruszyłem wrzątek bulgoczący pod powierzchnią lub dostało się do niego powietrze i jajko pękło, tak czy inaczej, miałem pecha ”

Niebezpieczny trik z TikTok'a na jajko w koszulce z mikrofalówki

Wpisując te frazę w aplikację wyskakują tysiące podobnych filmików. Instrukcje wideo pomimo, że są podobne to mają drobne szczegóły. Moce mikrofalówek są różne i rodzaje naczyń, do których wbijane jest jajko. Nie ulega jednak wątpliwości, czy ten sposób jest bezpieczny. Profesjonalni kucharze zachęcają, by jednak robić tego typu danie w garnku. Daje nam to większą kontrolę nad temperaturą wody.

Gary nie jest jedyną ofiarą internetowych trików. 12-letnia Katie również doznała poważnego poparzenia przez "niewinny" trik z TikToka. Dziewczynka również zobaczyła instrukcję na jajko w koszulce z mikrofali, w jej przypadku poparzenie wymagało hospitalizacji. Jajko po wyjęciu również wybuchło, a gorąca woda oblała całą twarz dziewczynki.

źródło: Kennedy News and Media
źródło: Kennedy News and Media

Bezpieczne triki na zrobienie "jajka w koszulce"

Na naszym kanale na YouTube również znajdziecie triki, które ułatwiają codzienność. Staramy się wybierać te, które naprawdę działają i nie zagrażają zdrowiu. Zobacz bezpieczne sposoby na przygotowanie "jajka w koszulce".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także