PoradyTrik za 3 zł, który usuwa smród z pralki. Pleśń i grzyb znikną od razu

Trik za 3 zł, który usuwa smród z pralki. Pleśń i grzyb znikną od razu

Trik za 3 zł, który usuwa smród z pralki. Pleśń i grzyb znikną od razu
Manuel
05.05.2023 11:56, aktualizacja: 05.05.2023 16:10

Jeśli ubrania z twojej pralki zamiast pachnące świeżością wracają pachnące stęchlizną, to znaczy, że masz poważny problem, którym najlepiej jest jak najszybciej się zająć. Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki? Jest na to prosty, tani i skuteczny sposób, który może uchronić cię przed potrzebą umawiania specjalisty.

Brzydki zapach w pralce najczęściej wynika z rozwoju w niej różnego rodzaju bakterii i grzybów. Jest kilka kluczowych przyczyn, dla których mogą one gromadzić się w pralce. Jak sobie z nimi poradzić? Polecamy biały destylowany ocet jako tani i bardzo skuteczny sposób.

Dlaczego moja pralka brzydko pachnie?

Oto główne przyczyny nagromadzenia się pleśni i bakterii, które powodują, że twoje pranie pachnie mocno nieprzyjemnie:

  • używasz za dużej ilości detergentów, w efekcie czego podczas prania nie mają one szans w całości rozpuścić się w wodzie. W wyniku tego ich resztki osadzają się w różnych zakamarkach, a z czasem powodują powstanie pleśni;
  • zamykasz pralkę od razu po skończeniu prania i twoja pralka nie ma szans się odpowiednio przewietrzyć. Pozostaje w niej mnóstwo wilgoci, która nie będzie miała jak i gdzie odparować. Następstw tego chyba nietrudno się domyślić, prawda?
  • zostawiasz na długo mokre pranie w bębnie - każdemu z nas się to zdarza, ale im częściej to robisz, tym większa szansa, że nagromadzą się bakterie i grzyby w bębnie pralki i jego okolicach;
  • nie czyścisz regularnie swojej pralki - choćbyś nie wiem jak bardzo przestrzegał wszystkich zaleceń odnośnie prawidłowego używania pralek, to od czasu do czasu i tak będziesz musiał jej wnętrze po prostu przeczyścić. Pralka tego potrzebuje tak, jak każde inne urządzenie.
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki, fot. getty images
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki, fot. getty images

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki?

Wlej od 200 do 500 ml octu do dozownika lub bębna pralki, a następnie uruchom dowolny program z wysoką temperaturą (może być szybki albo standardowy, z którego zwykle korzystasz). Teraz wystarczy ci już tylko włączyć pralkę (pustą, nie pakuj tam żadnego prania!) i poczekać aż zrobi swoje. Po zakończeniu otwórz ją i dobrze przewietrz - nie chcesz jednego problemu z nieprzyjemnym zapachem zastąpić bardzo podobnym, nowym problemem.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki, fot. getty images
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki, fot. getty images

Wymieszaj dwa składniki i namocz firanki. Trik na wybielanie bez wybielacza!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także