PoradyLajfhaki10 domowych sposobów na problematyczne buty. Koniec z pęcherzami i bolącymi piętami!

10 domowych sposobów na problematyczne buty. Koniec z pęcherzami i bolącymi piętami!

10 domowych sposobów na problematyczne buty. Koniec z pęcherzami i bolącymi piętami!
Katarzyna
25.09.2018 10:37, aktualizacja: 27.01.2021 16:10

Na pewno wiesz, że każdy rodzaj obuwia potrzebuje nieco innego traktowania i pielęgnacji. Z racji tego, że sama uwielbiam trampki, adidasy, sandały oraz czółenka, wiem, że aby buty zawsze wyglądały schludnie i elegancko, należy o nie odpowiednio dbać.

Jeśli chcesz, żeby Twoje buty zawsze wyglądały jak nowe i zawsze dobrze Ci służyły, koniecznie spraw 10 porad dotyczących obuwia.

#1 Zeszlifowanie podeszwy

Twitter/bespokeshoe
Twitter/bespokeshoe

Gładkie posadzki i wypolerowane podłogi mogą być problematyczne dla butów, które nie są antypoślizgowe - z pewnością nie raz czułaś się niepewnie idąc w swoich nowych szpilkach lub obcasach i czułaś, że za chwile może Ci się poślizgnąć noga. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, weź kawałek papieru ściernego lub pumeks i delikatnie zeszlifuj warstwę podeszwy.

#2 Klej na podeszwie

genialetricks
genialetricks

Inną metodą na zrobienie powłoki antypoślizgowej jest umieszczenie kleju na gorąco na podeszwie obuwia. Wystarczy, że zrobisz kilka linii kleju na gorąco na podeszwie i zostawisz buty do całkowitego wyschnięcia. Możesz zrobić różne wzory, tak aby spód buta wyglądał ciekawie.

#3 Rzepy

carlroth.com
carlroth.com

Jeśli nie chcesz kupować specjalnych i drogich wkładek do butów, a nowe buty mocno Cię obcierają, możesz przyczepić na podpiętkę taśmę na rzep. W ten sposób obuwie nie będzie tak mocno naciskać na stopę.

#4 Mydło przeciw otarciom

Instagram/byjillee
Instagram/byjillee

Z racji tego, że nowe buty są twarde i jeszcze niedopasowane do naszej stopy, ich noszenie może powodować pęcherze. Dlatego też aby temu zapobiec, wcieraj kostkę mydła po wewnętrznej stronie buta, aby obuwie stało się bardziej miękkie i śliskie.

#5 Worki z wodą na za ciasne buty

Powyższe dwa sposoby zapobiegają przed pęcherzami i bolącymi stopami, jednak ta metoda sprawi, że nierozbite buty staną się idealne. Wystarczy, że do zamrażalnika włożysz woreczki (najlepiej strunowy) z wodą. Pozostaw je na kilka godzin, a następnie włóż do butów. Woda sprawi, że obuwie delikatnie się rozszerzy.

#6 Wkładki z biustonosza

Pinterest
Pinterest

Jeśli potrzebujesz wkładek do butów lecz nie masz ich w swoim domu, a wszystkie sklepy są zamknięte, wystarczy, że wyciągniesz wkładki ze swojego biustonosza i ułożysz je do niewygodnych szpilek.

#7 Soda oczyszczona

Pinterest
Pinterest

Jeśli Twoje buty skrzypią, ale nie z powodu podeszwy, lecz wilgoci (wtedy skrzypią w środku), pomocna okażę się soda oczyszczona. Wyciągnij wkładki z buta i wsyp solidną warstwę sody. Pozostaw obuwie na noc, tak aby soda mogła wyciągnąć wilgoć, a tym samym zapobiec wytwarzaniu się dźwięków. Rano wysyp sodę i ciesz się nowymi, cichymi butami.

Solidny skórzany pas nadaje się również jako zamiennik dla łyżki do butów. Włóż wytłoczony koniec paska do buta i przytrzymaj koniec klamrą. Teraz włóż stopę do buta i jednocześnie wyciągnij pasek.

#9 Buty ze skóry lakierowanej

Pixabay
Pixabay

Jeśli nie masz odpowiedniego produktu do pielęgnacji tego typu obuwia, możesz wziąć środek do czyszczenia szyb i luster. Spryskaj buty, a następnie wypoleruj je miękką ściereczką.

#10 Tłuste plamy na zamszowych butach

Uwielbiam zamszowe buty niestety kiedy się zabrudzą ciężko usunąć plamy, zwłaszcza te tłuste. Okazuje się, że odrobina skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej poradzi sobie z tym problemem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także