PoradyLajfhakiTriki dla kierowców, które sprawią, że auto będzie wyglądać jak nowe

Triki dla kierowców, które sprawią, że auto będzie wyglądać jak nowe

Triki dla kierowców, które sprawią, że auto będzie wyglądać jak nowe
Katarzyna
20.01.2020 14:37, aktualizacja: 13.04.2020 11:41

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem auta, na pewno wiesz, że jest on jak skarbonka bez dna. Oprócz stałego tankowania, badań technicznych czy wymiany opon, musisz pamiętać o nieplanowanych usterkach, wymianie wycieraczek, naprawie lusterek itp. W przeciągu roku wydajesz grube tysiące tylko po to, aby Twoje auto było sprawne, jednak jeśli tylko możesz warto zaoszczędzić. Jak to zrobić? Koniecznie musisz poznać te triki dla kierowców!

Triki dla kierowców - #1 Jak szybko pozbyć się drobinek szkła?

Jeśli miałeś pecha i ktoś rozbił Ci szybkę w samochodzie, a odkurzacz nie daje sobie rady ze wszystkimi drobinkami szkła, warto na koniec odkurzania wziąć kawałek mocnej taśmy i użyć jej na dywanikach i w miejscach gdzie praca odkurzacza nie jest efektywna.

#2 Jak usunąć wgniecenie w aucie bez wydawania dużej ilości pieniędzy?

Przy pomocy wrzątku oraz przepychacza do rur możesz naprawić nawet większe wgniecenia w masce swojego samochodu. Więcej o tym triku przeczytasz w artykule "jak w 30 sekund pozbyć się wgniecenia w aucie"

Triki dla kierowców - #3 Nie pamiętasz z której strony jest wlew paliwa?

To może zdarzyć się każdemu, zwłaszcza osobom, które często zmieniają pojazdy lub w trakcie pracy jeżdżą samochodami służbowymi. Wystarczy, że spojrzysz na deskę rozdzielczą, strzałka przy piktogramie stacji pokażę Ci z której strony jest wlew paliwa.

#4 Jak wlać olej nie posiadając lejka?

Jeśli musisz wlać olej do samochodu, ale nie ma specjalnego lejka wystarczy, że weźmiesz śrubokręt.

Triki dla kierowców - #5 Jak sprawić by szyby przestały parować?

Obraz

Późną jesienią i w trakcie zimy żaden kierowca nie jest zdziwiony, że szyby jego auta parują. Na szczęście istnieje prosty sposób jak tanio i łatwo rozwiązać ten problem. Wystarczy opakowanie pianki do golenia oraz dwa suche ręczniki.

Sądzimy, że wszyscy kierowcy pewnego dnia staną przed tym problemem lub już go doświadczyli. Ale nie wszyscy wiedzą, że istnieje łatwy i tani sposób ochrony przedniej szyby. Wszystko czego potrzebujesz to butelka kremu do golenia i 2 suche ręczniki. Wystarczy, że nałożysz krem do golenia na ręcznik i wytrzesz nim szybę. Następnie poczekaj chwilę i wytrzyj drugim ręcznikiem szybę. Jesteś ciekawy porównania specjalnego preparatu do szyb i pianka do golenia? Sprawdź nasz wcześniejszy artykuł!

#6 Twój sąsiad notorycznie rysuje swoimi drzwiami Twoje auto? Zabezpiecz je piankowym makaronem

Jeśli nie jesteś pewien czy sąsiedzi są wystarczająco ostrożni przy otwieraniu swoich drzwi, użyj piankowego makaronu, aby chronić swój samochód. Tutaj makaron jest zahaczony o otwarte okna, ale radzimy zahaczać je o bagażnik na dachu.

Triki dla kierowców - #7 Jak wydostać się z błota gdy nie ma nikogo do pomocy?

Jeśli jesteś żądny przygód lub po prostu lubisz odwiedzać zabłocone miejsca, pewnie nie raz znalazłeś się w takiej sytuacji. Zazwyczaj dobrze gdy ktoś wypchnie pojazd z grząskiego gruntu, jednak co zrobić gdy jest się samemu? Odpowiedź jest prosta. Znajdź kawałek drewna (deski lub silnej gałęzi) i przymocuj go do koła. Powoli naciśnij gaz i spróbuj ruszyć.

#8 Jak wyczyścić reflektory?

Jeśli Twoje światła są brudne lub zamglone i nie do końca spełniają swoją funkcję, wystarczy że użyjesz pasty do zębów. Nanieś produkt suchą szmatką na reflektory i poczekaj około 10 minut. Następnie usuń pastę przy użyciu ręcznika papierowego lub mokrej szmatki.

Triki dla kierowców - #9 Jak usunąć ślady po wosku?

Obraz

Weź ręcznik lub ścierkę z mikrofibry i kolistymi ruchami zetrzyj wosk z auta. Jeśli na ręczniku będzie za dużo wosku, daj go do mycia i sięgnij po drugą ściereczkę.

#10 Jak zwiększyć zasięg pilota?

Długo nie mogłam się nadziwić i wciąż wydawało mi się, że to tylko głupi żart, jednak faktycznie przyłożenie pilota do podbródka i otworzenie buzi działa jak megafon. Kiedy klikniesz przycisk sygnał pilota wzrośnie.

Znałeś wcześniej któreś z tych trików?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także