Newsy14 rozwiązań, które sprawią, że Twoje rośliny zawsze będą piękne i zdrowe

14 rozwiązań, które sprawią, że Twoje rośliny zawsze będą piękne i zdrowe

14 rozwiązań, które sprawią, że Twoje rośliny zawsze będą piękne i zdrowe
Katarzyna
13.02.2020 09:10, aktualizacja: 28.07.2022 09:01

Lato to najlepszy moment żeby zadbać o swój ogród oraz rośliny doniczkowe. To czas, aby zasadzić nowe odmiany kwiatów i wyplewić wszystkie chwasty. Dzisiaj mam dla Ciebie kilka trików, które sprawią, że Twój ogród zakwitnie, a dom będzie pełny pięknych roślin! Oto 16 roślinnych inspiracji, z którymi poradzi sobie nawet laik ogrodnictwa!

Obraz

#1 Podlewaczka do ogrodu

youtube.com
youtube.com

Zrób dziurki w plastikowej butelce, pozbądź się nakrętki i przymocuj butelkę do węża ogrodowego. To świetna zabawa dla dzieci i szybki sposób na podlanie trawy.

#2 Eliminowanie chwastów

youtube.com
youtube.com

W misce umieść 3 łyżki mydła w płynie, łyżkę soli oraz dużą ilość octu. Całość wymieszaj i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Następnie spryskaj chwasty. Powtarzaj tę czynność, aż chwasty znikną.

#3 Zasadź trawę

youtube.com
youtube.com

To świetna dekoracja, która ożywi Twój parapet. Do skorupek po jajkach dodaj trociny oraz owies. Pamiętaj o codziennym podlewaniu!

#4 Podlewanie roślin

youtube.com
youtube.com

Plastikową butelkę przetnij w połowię. W nakrętce zrób dziurę i przewlecz przez nią sznurek. Następnie zakręć butelkę, nasyp ziemię i umieść roślinę. Drugą część butelki wypełnij wodą. To świetna metoda na podlewanie kwiatków podczas urlopu!

#5 Zasadź ananasa

youtube.com
youtube.com

Ananas w domu? Ale jak to?! Jeśli uwielbiasz ten owoc, wystarczy, że jego posadzisz jego koronę według powyższej instrukcji. Kiedy roślina zacznie wypuszczać korzenie posadź ją w donicy. Pamiętaj o codziennym podlewaniu.

#6 Pas na narzędzia

youtube.com
youtube.com

Ze starych jeansów możesz zrobić pas na narzędzia ogrodowe. Wystarczy, że obetniesz nogawki i zostawisz tylną część spodni. Do kieszeni schowasz rękawice oraz łopatkę.

#7 Przechowywanie sukulentów

Uwielbiam sukulenty! Są piękne, zielone i co najważniejsze, wystarczy podlewać je raz na kilka dni. Jeśli szukasz kreatywnego rozwiązania na posadzenie rośliny, użyj kartonowego pudełka, zalej cementem i umieść w nim jajko. Po 24 godzinach cement powinien wyschnąć. Wyciągnij jajko i zasadź sukulenta. Dodaj odpowiednią ilość trawy, pozbądź się kartonu i gotowe!

#8 Sukulenty w ramce

Innym rozwiązaniem jest umieszczenie roślin w ramce na zdjęcia! Przymocuj do niej siatkę, a następnie całość przyklej do skrzynki o podobnych wymiarach.

#9 Sposoby na mszyce

Obraz

Ziemia okrzemkowa jest świetnym nawozem odstraszającym mszyce, mrówki oraz inne robaki. Dzięki braku insektów rośliny rosną zdrowe i silne, a Ty możesz cieszyć się pięknym ogrodem oraz kwiatami w doniczce. Wystarczy rozsypać ziemię po ogrodzie lub w doniczce i rozprowadzić grabkami.

#10 Popsuta donica

Nawet na pękniętą doniczkę znajdzie się ciekawy sposób! Odpowiednio usyp ziemię, pozbijane elementy porozmieszczaj w glebie a następnie zasadź sukulenty. Możesz również według uznania dodać ozdoby.

#11 Kolorowa doniczka

Do miski z wodą dodaj kolorowe barwniki, całość zamieszaj patyczkiem do szaszłyków. Następnie w wodzie zanurz doniczkę i przytrzymaj na chwilę. Później umieść naczynie na papierze i poczekaj aż całość wyschnie.

#12 Donica z pieńków

Chcesz stworzyć piękną doniczkę? Nudzi Ci się wygląd zwykłego plastikowego naczynia na kwiaty? Zbierz kilka gałęzi i ostrymi obcęgami utnij je na małe części. Przy pomocy kleju na gorąco przyklej je do doniczki. Efekt końcowy będzie rewelacyjny!

#13 Zabarw płatki kwiatów

Nożykiem do tapet przetnij łodygę kwiatów, następnie do dwóch niewielkich pojemników umieść wodę i dwa barwniki spożywcze. Podzielone końce łodygi umieść do wody, poczekaj kilkanaście godzin aż płatki kwiatów zaczną zmieniać kolor.

#14 Nawóz dla roślin

youtube.com
youtube.com

Jeśli masz w domu rybki, to woda którą planujesz wymienić świetnie nada się do podlania kwiatów doniczkowych. To świetny nawóz!

Który trik podoba Ci się najbardziej? Ja jeszcze dziś stworzę kompozycję z sukulentów w ramce na zdjęcia! A ty? :)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także